17 Dizi! Nasıl İzleyeceğinizi Anlatıyoruz!

Uncategorized

Netflix Türkiye, insanların dizi izlemekle ilgilendiği tek yer değil. Birçok insan “Bir miktar para ödüyorum, neden bu kadar az içerik alıyorum?” diyor Netflix Türkiye, Netflix ABD’ye göre çok daha fazla sayıda film ve dizi sunuyor. Aradaki fark yaklaşık 4-5 kat daha fazla.

Netflix’in ABD’de bu kadar çok dizi ve film varken Türkiye’de neden olmadığını sorabilirsiniz.

Bu tamamen coğrafi kısıtlamalarla ilgili. Bunun nedeni Netflix lisanslaması. Amerika’da Netflix neredeyse tüm dizi ve filmlerini lisanslıyor. Ancak diğer ülkelerde bu kadar çok lisanslama yapmıyor. Yaklaşık 1/5 oranında lisanslama yapıyor. Bu fark çok büyük, değil mi? Bir VPN kullanarak bu sorunu önleyebilirsiniz.

Nasıl mı? Gerçekten oldukça basit. Tarayıcınızı kullanarak Netflix platformuna giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra VPN’i etkinleştirin. Sunucu için Amerika’yı seçin. Bazı arkadaşlarımız sunucunun ne olduğunu soruyor. Sunucu: VPN Hizmetinizdeki Ülke. Sayfanızı yenileyin ve VPN’iniz sayesinde ABD içeriklerine hızlı bir şekilde erişebileceksiniz. Eğer ülke olarak İngiltere’yi seçerseniz Netflix İngiltere içeriklerine erişebileceksiniz. Netflix Türkiye’de önerdiğimiz tüm diziler yok. Muhtemelen yaptığımız önerilerin çoğunu gördüğünüzü biliyoruz, ancak nelere erişebileceğinizi size bildirmek istedik. Bir VPN hizmeti kullanmaya karar vermeden önce biraz VPN araştırması yapın. Tüm VPN’ler her platformda kullanılamaz.

Netflix Türkiye TV dizileri sunmuyor

 1. Parazit
 2. Utanmaz
 3. Arkadaşlar
 4. Dexter
 5. Schindler’in Listesi
 6. Tanrı’nın Küçük Köyü
 7. Büyük Açık
 8. Yeşil Yol
 9. Ofis
 10. Doctor Who
 11. Leon: Profesyonel
 12. Piyanist
 13. Terminatör 2
 14. Amerikan Tarihi X
 15. Whiplash
 16. Arrested Development
 17. Hannibal

İlgili:

Netflix hangi ülkelerde kullanılabilir?

Netflix uzun bir süre sadece ABD’li kullanıcılar tarafından kullanılabildi. Yaklaşık 10 yıl önce Kanada’ya açıldı ve büyüme devam etti. Latin Amerika’dan Karayipler’e kadar açıktı. Büyüme durdu mu? Hayır, tabii ki durmadı. 190’ın üzerinde ülkede kullanılabilen Netflix, henüz tüm içeriğini hepsine sunamıyor. Kullanıcılar içeriğe erişmek için sürekli VPN servislerini kullanıyor.

İlginç: Netflix Hizmet Çin, Kırım ve Suriye’de yaşayanlar tarafından kullanılamıyor.

Netflix Proxy Hatası alırsam ne yapmalıyım?

Netflix’e erişebilen VPN’lerin listesi çok küçüktür. Bazı VPN hizmetleri Netflix veya Amazon Prime’a erişebildiklerini iddia ederler. Ancak durum böyle değildir. Bu yüzden sadece iyi bilinen ve güvenilir şirketlerden satın almalısınız.

Bazı VPN servisleri Netflix’e erişebildiklerini iddia etmelerine rağmen Proxy hatalarına neden olabilir. Bu hatayı almamak veya Netflix içeriğine yurt dışından erişmemek için VPN hizmetleri hakkında araştırma yapın. Herhangi bir VPN’de bu hata oluşursa ne yapmalısınız?

 • Bağlantıyı kesin ve yeniden bağlanın.
 • Başka bir sunucu deneyin.
 • Tarayıcı geçmişinizi temizleyin.
 • Konum servislerinizi devre dışı bırakın.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *