AirTag Nedir? Nasıl Kullanılır? – LorentLabs

Uncategorized

AirTag nedir ve nasıl kullanırım? Nedir ve nasıl kullanılır?

Apple, sahip olduğu teknolojiyle kullanıcılara yardımcı olmak için sürekli yeni ürünler geliştiriyor. AirTag, geçen yıl bu zamanlarda piyasaya sürülen bu ürünlerden biriydi. Bu içerikte sadece iPhone kullanıcıları için geliştirilmiş bir cihaz olan AirTag’in ne olduğu ve özellikleri anlatılacaktır.

AirTag nedir

AirTag, Apple tarafından iPhone sahipleri için özel olarak üretilen bir takip cihazı. Bu takip cihazı, kullanıcıların bisikletlerini, çantalarını, anahtarlarını ve diğer eşyalarını takip etmelerini sağlıyor. iPhone kullanıcıları, eşyalarını yanlış yere koyduklarında veya çalındıklarında telefonlarından takip edebilecekler.

AirTag’i nasıl kullanırım?

  • Öncelikle iPhone’unuzda Bul uygulamasını açın
  • Daha Fazla Bilgi Almak İçin BurayaTıklayınYeni Nesne Ekle AirTag’ler bilgisayarınıza bağlanabilir.
  • Ardından AirTag’inize hem bir ad hem de bir emoji verin. Bir araca takılıysa araba emojisini ekleyin. Anahtarlara takılıysa anahtar emojisini ekleyin. Ardından, AirTag’inizi Apple Kimliğinize kaydedin. Bu adımdan sonra AirTag’inizin takip edilen aygıtlar bölümünde görünüp görünmediğini kontrol etmeyi unutmayın.

Suya ve toza dayanıklılığın yanı sıra uzun pil ömrü

AirTag’ler ise pil ile çalışmaktadır. Dairesel etiketler gibi görünürler ve 11 g ağırlığındadırlar. Pil bir yıla kadar dayanır. AirTag toza ve suya dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır.

AirTag ile aracımın veya eşyalarımın yerini nasıl tespit edebilirim?

Ev eşyalarına veya araçlara taktığınız AirTag’ler iPhone haritası kullanılarak takip edilebilir. Uygulamamı Bul’un Yeni Nesneler sekmesinde oturum açın. “Hey Siri” diyerek ve öğenin bulunmasını isteyerek, sesli izleme özelliğini kullanarak öğeyi bulabilirsiniz. Ultra Geniş Bant Teknolojisi, AirTag’inizin yerini tam isabetle belirlemenizi sağlar. Ancak hassas konum özelliği yalnızca iPhone 11 veya iPhone 12 modelleriyle uyumludur.

Uzak bir bölgedeyken AirTag’inizi unutursanız ne olur?

AirTag’ler okulda veya işte, spor salonunda ve bırakmış olabileceğiniz başka herhangi bir yerde bulunabilir. AirTag, nerede olursa olsun çevresindeki herhangi bir iPhone cihazına bir Bluetooth sinyali gönderir. Sinyali alan aygıtlar konumu Icloud’a iletir. Telefonunuzdaki Bul uygulamasını açarak AirTag’in konumunu takip edebilirsiniz.

Gizlilik ve güvenlik

AirTag’in ne zaman ve nerede olduğu gibi bilgileri görebilecek tek kişi sizsiniz. Bu bilgiler hiçbir zaman AirTag’de saklanmayacaktır. AirTag yanlış yere yerleştirildiğinde ve konum verileri diğer iPhone’lardan iletildiğinde, Apple verileri ileten cihazı göremez.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *