Amazon Prime Üyeliği Nasıl İptal Edilir? İşte Detaylar!

Uncategorized

Bu yazımızda Amazon Prime üyeliğinin nasıl iptal edileceğine ilişkin sorularınızı ve sıkça sorulan bazı soruları yanıtlıyoruz.

Aşağıdakileri bilin:

 • Hesap ve Listeler’in üzerine gelin > Prime Üyeliği’ni seçin > Üyeliği Yönet > Üyeliği Sonlandır düğmesine tıklayın.
 • Ardından, onaylamak için Avantajlarımı İptal Et > İptal Etmeye Devam Et > Üyeliği İptal Et’i seçin.
 • Deneme süresi sona erdikten sonra, para iadesi talep etmek ve iptal etmek için 3 gününüz olacaktır.

Bu makale, Amazon Prime Üyeliğinizi bir web tarayıcısındaki Amazon Web Sitesinden nasıl iptal edebileceğinizi açıklayacaktır.

Amazon Prime üyeliği nasıl iptal edilir? Amazon Hesabı Nasıl Silinir?

Amazon Prime, web sitesi kullanılarak silinebilir. Hesabınız altında herhangi bir seçeneği seçtiğinizde henüz giriş yapmadıysanız giriş yapmanız istenecektir. Bilgilerinizi girin ve ardından Oturum aç’a tıklayın. Daha sonra iptal prosedürüne başlayabilirsiniz.

 1. İmlecinizi Hesap ve Listeler üzerine getirin ve Birincil Üyelik’i seçin.
 2. Ekranınızın sol üst köşesinde bir menü çubuğu belirecektir. Bu, üyenin kayıtlı planını ve yenileme tarihini gösterir. Üyeliği Yönet’i seçin.
 3. “Üyeliği sonlandır” düğmesine tıklayın.
 4. Bana Daha Sonra Hatırlat veya avantajlarınızı iptal etmek isteyip istemediğinizi seçmeniz istenecektir.
  • Avantajlarımı İptal Et’e tıklayın ve iptal etmeye devam edin. Bu kılavuzdaki beşinci adıma devam edin.
  • Otomatik yenilemeden 3 gün önce bir hatırlatma almak için Daha Sonra Hatırlat’ı seçin. Tercih ederseniz, planınızı yenileme sırasında iptal edin.
  • İşlemi iptal etmek için Faydalarımı Sakla seçeneğini belirleyin.
 5. Aylık ödemeye geçmeyi seçerseniz, size başka bir seçenek sunulacaktır. İptal Etmeye Devam Et’i seçerek aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.
 6. Amazon daha sonra size Amazon Prime’ın hala aktif olup olmadığını, aboneliğinizin iptal edilip edilmediğini veya üyeliğinizin iptal edilip edilmediğini seçmeniz için bir sayfa gösterecektir. Üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız Üyeliği iptal et seçeneğine tıklayın.

Kaydolduktan sonra en az bir yıl boyunca başka bir ücretsiz Prime deneme sürümü için tekrar kaydolamazsınız.

Amazon Prime Üyeliğinizi iptal etme Amazon Prime Para İadeleri:

Amazon’un ücretsiz denemeyi sonlandırmak veya aboneliği normal fiyattan yenilemek için kartınızdan çekim yaptığı tarihten itibaren iptal etmek ve para iadesi almak için üç gününüz vardır. Amazon Prime hizmetini kullanmazsanız para iadesi alabilirsiniz.

Prime hesabınızı iptal ettikten sonra, Prime Video veya Prime Music abonelikleri yenilenmeyecektir. Amazon Photos, sınırsız Prime depolama alanını devralacaktır. Fotoğraflarınızın boyutuna bağlı olarak herhangi bir veri depolama ücreti uygulanabilir.

Prime’ı iptal etmek Amazon temel hesabınızı etkilemez. Hala bir hesap sahibisiniz ve Prime olmayan herhangi bir hizmeti kullanabilirsiniz.

Amazon Storage Review depolama ücretlerini kullanabilir ve ihtiyaçlarınızı yönetebilirsiniz.

Amazon Prime üyeliği nasıl iptal edilir? En sık sorulan sorular nelerdir?

 • Amazon ücretli TV kanalları aboneliğimi nasıl iptal edebilirim? Amazon Prime Video’da oturum açın ve iptal etmek istediğiniz hizmetin yanındaki Kanalı İptal Et’e tıklayın. Aboneliğiniz devam ettiği sürece kanalı izlemeye devam edebilirsiniz. Ancak para iadesi alamazsınız.
 • Amazon’da bir satın alma işlemini nasıl iptal edebilirim? Bir Amazon Siparişini iptal etmek istiyorsanız, giriş yapın ve Siparişler’i seçin. Ardından, siparişinizin yanındaki İptal’e tıklayın. İptal edilecek öğeleri işaretleyin > İşaretli öğeleri iptal et.
 • Amazon Prime Day nedir?Amazon Prime Day her yıl farklı tarihlerde gerçekleşir. Amazon Prime Day 2022’de 12-13 Temmuz’da. Bu tarih 2011’de 21-22 Haziran, 2020’de ise 13-14 Ekim’di.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *