Artık Kullanmak İstemeyeceksiniz: Opera VPN İncelemesi!

Uncategorized

Opera VPN İncelemesi!

İncelemelerimiz, herkesin duyduğu veya en az bir kez kullandığı bir ürün olan Opera VPN’in incelenmesi ile devam ediyor. Başlıkta neden “Artık kullanmayacaksınız” dediğimizi merak edebilirsiniz. Bu yazıda bu sorunun cevabını bulacak ve nedenini anlayacaksınız.

Opera VPN!

Opera VPN, ücretsiz olması ve Opera web tarayıcısına entegre edilmesi nedeniyle birçok kişi için popüler bir seçimdi. Evet, hala onu kullanan bazı insanlar var. İnsanların unutmaya meyilli olduğu bir şey var. Bu gerçekten bir VPN değil. Bu bir proxy. Opera buna VPN diyor ama neden bilmiyorum. Kullanmalısınız. Bunun gibi ücretsiz, tarayıcıya gömülü hizmetler müşteri çeker. İstediğiniz bu değil mi? Opera’nın “VPN “i yalnızca tarayıcınızın trafiğini korur. Bu mükemmel bir koruma değildir.

Opera VPN, bu haliyle asla büyük markalarla rekabet edebilecek bir konumda olmayacak. Bundan emin olabilirsiniz.

Bu VPN hizmetinin sunucularına bakarsak, sadece ABD, Kanada, Almanya, Singapur ve Hollanda’yı görebiliriz. Almanya, Singapur ve Hollanda. Bir VPN için 5 sunucunun yeterli olduğuna inanıyor musunuz? Benim için asla yeterli değil. Bu 5 sunucu, Netflix veya Amazon Prime gibi yayın içeriklerini izlemenize izin vermeyecektir. Buna TV şovları, filmler ve farklı ülkelerdeki TV yayınları da dahildir. Opera’nın 5 sunucusu bu sorunu çözemiyor çünkü bu platformlar en iyi VPN uygulamalarını bile yasaklıyor ve yakalıyor.

Dünyanın en büyük sansür ve abluka ülkesi olan Çin’in engellerini veya sansürünü aşmak mümkün değil. Opera VPN gizlilik ve güvenlik konusunda çok fazla detay vermiyor.

Destek ekibiyle (müşteri desteği ve müşteri hizmetleri) hiçbir şekilde iletişime geçemezsiniz. Müşteri hizmetleri ekibi yok. Bu iyi bir durum değil. Sunucuda ortaya çıkan herhangi bir sorunla başa çıkmak zorunda kalacaksınız.

Kaspersky Secure Connection – Hızlı ve Güvenli – %70 İndirim Satın almak veya incelemek için resme tıklayın.

Ne yazık ki Kill Switch diye bir şey yok. Kill Switch’i duymuş olabilirsiniz. VPN bağlantınız herhangi bir nedenle koptuğunda, Kill Switch özelliğine sahip VPN’ler de internet bağlantınızı keser. Bir daha asla DNS zehirlenmesi ve IP sızıntıları hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak. Her zaman anonim olacaksınız.

Opera VPN İncelemesi: Fiyatlandırma!

Opera VPN ücretsiz olduğu için fiyatlandırma bölümünü ayırmaya karar verdim. Bilgisayarınızda veya telefonunuzda Opera için hiçbir şey ödemek zorunda değilsiniz. Bedava peynir sadece fare kapanlarında bulunur, değil mi? Muhtemelen bu sözü daha önce duymuşsunuzdur. VPN uygulamaları da aynen böyle çalışır. Tüm ücretsiz VPN uygulamaları ve VPN hizmetleri, verilerinizi (kişisel veya finansal), zamanınızı ve gizliliğinizi çalarken reklam görüntüler. Ücretsiz VPN hizmetlerini/uygulamalarını önermiyoruz. Kullanmamalısınız.

Hız: Hızlar internet sağlayıcılarına göre değişir.

Kullanılabilirlik: Basit bir kullanıcı arayüzüne sahip olmasına rağmen, bu programı mutlaka kullanmanız gerektiği anlamına gelmez.

Şifreleme/Protokol: Şifreleme yok. Sadece bir protokol sunulmaktadır. Bu nedenle düşündüğünüz kadar güvenli değildir.

WebRTC: Ne yazık ki sızıntılar var.

Not: Opera, birlikte çalıştığı tek tarayıcıdır. Başka bir tarayıcı ile kullanamazsınız.

Bir lisans ile kullanabileceğiniz cihaz sayısı: Sadece 1

Ekstra Özellik: Maalesef talep ettiğiniz ürün mevcut değil.

Günlük kaydı: Gizlilik politikalarında Opera’nın günlük tutmadığını söylüyorlar. Günlüklerin günlük olarak tutulduğunu belirtiyor. Bu durum pek güven verici değil.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *