ATOM Coin Nedir? Cosmos Hakkında Detaylar!

Uncategorized

ATOM Coin nedir? Cosmos Coin: Tüm Detaylar!

Bu makalede: Cosmos Network nedir? ATOM coinleri nereden satın alabilirim? Cosmos cevapları ve daha fazla bilgi mevcuttur.

ATOM Coin nedir?

Cosmos, blok zincirlerinin merkezi olmayan bir şekilde etkileşime girmesine ve karşılıklı işlemler gerçekleştirmesine olanak tanıyan açık kaynaklı bir projedir. Bu projenin kripto para birimi olan ATOM, blok zincirlerini birbirine bağlamanın ve işlemleri gerçekleştirmenin merkezi olmayan bir yoludur.

Projenin temel özelliklerinden bazıları nelerdir?

  • Cosmos, blok zinciri geliştiricilerinin birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayan bir ağdır. Bu etkileşimin amacı, bazen farklı zincir ağları arasında meydana gelebilecek sorunları veya yoğunlukları çözmektir. Bu, merkezi olmayan bir blok zinciri ağı oluşturur.
  • Cosmos projesi, blok zincirlerinin güvenli ve hızlı çalışmasını desteklemek için tasarlanmıştır. Ölçeklendirme sorunlarıyla mücadele etmek için hem dikey hem de yatay ölçeklendirme sunar.
  • Cosmos Network, geliştiricilere kendi blok zincirlerini, özel uygulamalarını ve diğer özelliklerini oluşturma olanağı verir.
  • Cosmos, Proof of Stake Tendermint sistemini kullanmaktadır. ATOM token sahipleri blok doğrulama yaparak token ödülleri kazanabilir. Genellikle, en çok jetona sahip olan kullanıcılar blokları doğrulamak için seçilecektir.

Cosmos Ağı (Atom?) hangi katmanlardan oluşur?

Cosmos, Tendermint BFT protokolünü ve IBC protokolünü içerir.

Tendermint BFT (Byzantine Fault Tolerance): Blok zinciri ve mutabakat sistemini tek bir motorda birleştiren bir sistemdir. Uygulama geliştiricilerin karmaşık protokollerle uğraşmak zorunda kalmadan bir projenin geliştirilmesine başlamasına olanak tanır. Tendermint BFT ayrıca saniyede binlerce blok kontrolüne izin veren yüksek performansa sahiptir. Tendermint BFT, geliştiricilerin özel ve genel Blok Zincirleri oluşturmasına olanak tanır.

İlgili İçerikBizanshata toleransı nedir? Blockchain için Önemi Nedir?

IBC (Zincirler Arası İletişim Protokolü). Zincirler Arası İletişim Protokolü, geliştiriciler tarafından geliştirilen blok zincirlerini birbirine bağlayan bir protokoldür. Zincirler Arası İletişim Protokolü, blok zincirlerinin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlar.

Cosmos SDK nedir?

Cosmos SDK, uygulamalara özgü blok zincirleri oluşturmak için açık kaynaklı bir çerçeve sağlar. Bu çerçevenin amacı, geliştiricilerin özel, birbirine bağlı bir zincir içeren yeni uygulamalar oluşturmasına izin vermektir.

Cosmos’un kurucusu ve sahibi kimdir?

Jae Kwon, Ethan Buchman, Zarko Miosevic ve Tendermint Protocol geliştiricileri ile birlikte bu projenin kurucusudur.

Yeni ATOM olan Cosmos (ATOM) insanlığın geleceği için ne vaat ediyor?

Cosmos Projesi, blok zincirlerinin birbirleriyle merkezi olmayan bir şekilde etkileşime girmesini sağlamak ve bir Blok Zincirleri İnterneti oluşturmak için geliştirilmiş büyük bir projedir. Bu proje, kullanıcıların da bu iletişim halindeki blok zincirlerinden faydalanmasına olanak tanıyor. Proje, düşük işlem ücreti ve ölçeklenebilirlik gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Bu özelliklerin ATOM’un değerini artırması beklenmektedir.

ATOM Coin’i nereden satın alabilirim?

Binance, OKX Huobi KuCoin Coinbase Paribu, ATOM coin satın almak için kullanabileceğiniz platformlardan bazılarıdır.

İlgili:

Yasal Uyarı: Bu web sitesinde kripto para platformları ve türleri hakkında yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *