BEP-20 Nedir? ERC20 ve BEP20 Arasındaki Farklar Nelerdir?

Uncategorized

BEP-20 nedir? ERC20 (mevcut standart) ile BEP20 (yeni standart) arasındaki farklar nelerdir?

BEP-20 nedir ve ne anlama gelir? ERC20 (BEP20) ile ERC20 arasındaki fark nedir? Soruların yanıtlarını ve ayrıntıları bulun.

BEP-20 nedir?

BEP-20 token standardı, ERC-20 token standardı ve BEP-2 ile uyumludur, ancak bu token standartlarının işlevselliğini geliştirir.

BEP20 Özellikleri Nelerdir?

  • Binance Smart Chain tokenlar için BEP-20 standardını kullanır. BEP20, BSC üzerinde tokenların çalışmasına olanak tanıyan akıllı sözleşmeleri etkinleştirmek için oluşturulmuştur. Bu standart, akıllı sözleşmelerin oluşturulmasına olanak tanıyan Ethereum Sanal Makinesi ile uyumludur. EVM hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu makaleyi de okuyabilirsiniz. EVM neden bu kadar önemli?
  • İşlem ücreti BNB tokenleri cinsinden tahsil edilir. BNB tokenleri, BNB tabanlı işlemler için indirimli.
  • BEP-20, kullanıcıların merkezi olmayan uygulamalara hızlı bir şekilde erişmelerini ve işlem yapmalarını sağlar. Kullanıcılar, Trust Wallet ve BSC Ağını destekleyen diğer cüzdanlar ile işlem yapabilirler.

ERC20 (Avrupa Referans Kodu) ve BEP20 (İngiliz Avrupa Standardı kodu) arasındaki fark nedir?

  • BEP-20 token standardındaki işlemler, ERC-20 standardını kullanan işlemlerden önemli ölçüde daha hızlıdır.
  • BEP20 protokolü kullanıcıları ERC20’ye göre daha az işlem ücreti öder.
  • BEP-20, ERC-20 protokolü ile aynı miktarda enerji tüketmez. İşlemler çok daha az enerji tüketir.
  • BSC’deki sayı Ethereum’dakinden önemli ölçüde daha küçüktür. Ethereum’da binlerce doğrulayıcı varken BSC’de yalnızca birkaç doğrulayıcı vardır. Güvenlik ve merkezileştirme açısından Ethereum Ağı, BSC’den daha güvenli kabul edilir.

BEP-20 tokenlerini transfer ederken nelere dikkat etmelisiniz?

BEP20 tokenlarını göndermek için bir BEP20 cüzdanı gereklidir. Bu cüzdan adresleri ERC-20 adresleriyle aynı formatı takip eder. Her iki adres de “0x …” ile başlar. Transferler sırasında herhangi bir karışıklığı önlemek için, kullanıcıların BSC’ye mi yoksa Ethereum’a mı para aktaracaklarını dikkatlice seçmeleri önemlidir. Bazı borsalar da BEP20 adreslerini kabul etmemektedir. BEP20 cüzdan adresini desteklemeyen borsalarda işlem yaparken, başka bir ağ seçmeniz gerekecektir. Örnek olarak, bir tokenı (BSC ya da BEP20) Binance’ten farklı bir borsaya aktarmak isteyen bir kullanıcı, alıcı borsanın tokenı kabul edip etmediğini doğrulamalıdır.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *