Binance Akıllı Zincir Nedir? BSC Nasıl Kullanılır? [Güncellendi]

Uncategorized

Bu makale açıklayacaktır: Binance Akıllı Zincir nedir? BSC nasıl kullanılır? Bu soruların yanıtlarına yer verilmiştir. İçeriğimiz, bu ağ hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri içermektedir.

Binance’in Akıllı Zinciri Nedir? [BSC nedir?]

Binance’in Akıllı Zinciri, Binance tarafından daha önce piyasaya sürülen Binance Chain BC ile uyumludur. Ayrıca akıllı sözleşmeleri de desteklemektedir. Akıllı kontrat nedir? başlıklı bu makalede akıllı kontratlar hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Akıllı kontrat nedir? İçeriğimize göz atın.

binance kurucusu cz kimdir serveti 1

Binance Smart Chain, Binance Chain (BC) ile uyumlu olsa da BC’den bağımsızdır. Binance Chain, kullanıcılara hızlı alım satım özelliği sunar. BSC ise merkeziyetsiz, güvenli uygulamaları destekler. Bu özellikler, bir dizi hizmet sunmalarını sağlar. Bu iki zincir birbirini tamamlayıcı nitelikte olsa da birbirine bağımlı değildir.

Binance’in Akıllı Zinciri nedir? Binance Akıllı Zincir’in faydaları ve hedefleri nelerdir?

  • BSC, Ethereum ağına kıyasla daha düşük işlem ücretleri talep etmesi bakımından belirgin bir avantaja sahiptir.
  • Bu ağ, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) algoritmasıyla uyumludur. Bu, verimliliği artırmak ve blok zincirinde akıllı sözleşmeleri etkinleştirmek için yapılır.
CZ kimdir
  • DeFi tabanlı projelerin transferini kolaylaştırmak için altyapı sağlar. BEP20 standardı da bu transferler için bu altyapıyı sağlamaktadır.
  • BSC, Ethereum’un blok zincirine dayalı token transferlerini desteklediği için harika bir alternatiftir.
  • Binance BSC ağı, sunduğu diğer avantajların yanı sıra kullanıcıları ekosistemine davet ediyor.
  • Binance’in güçlü pazar konumu yeni yatırımcıları/geliştiricileri kendine çekmektedir. BSC giderek daha popüler hale geliyor.
  • Günlük işlem hacmi ve kullanıcı sayısı oldukça yüksektir.

Binance Smart Chain’in dezavantajları nelerdir?

  • BSC, bazı farklılıklar olmasına rağmen Ethereum Ağı ile birçok benzerliğe sahiptir. BSC projesi özgünlükten yoksundur.
  • Binance Smart Chain merkeziyetsiz bir projedir, ancak nihayetinde Binance’e aittir. Binance merkezi bir borsadır. Bazı kullanıcılar merkeziyetsizlikle ilgili sorularla baş başa kalmaktadır.
binance-smart-chain-nedir
Binance’in Akıllı Zinciri nedir?

Binance Akıllı Zincir nedir? BSC nedir ve nasıl kullanılır?

BSC destekli uygulamalardan faydalanabilmek için öncelikle bir cüzdanınızın olması gerekir. Aşağıdaki cüzdanlar arasından seçim yapabilirsiniz: Binance Chain Wallet (BCW), MetaMask (TrustWallet), Ledger… Bu cüzdanlardan birine sahipseniz, herhangi bir BSC işlemi yapabilirsiniz.

Binance Akıllı Zincir

Uyarı: Bu web sitesinin kripto para incelemeleri, kripto para platformları ve kripto para ile ilgili diğer konular hakkındaki içeriği yatırım veya finansal tavsiye niteliği taşımamaktadır.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *