Bing Nedir ve Nasıl Kullanılır? Google’dan Farkı Nedir?

Uncategorized

Google kullanmanız gereken tek arama motoru değildir. Bing, Google’a bir alternatiftir.

Microsoft’un Bing’i, sade arayüzünden sıkıldıysanız Google’a harika bir alternatiftir. Bing hakkında anlamanız gerekenler.

Bing nedir

Bing (Bing Arama Motoru olarak da bilinir) bir Microsoft arama motorudur.

Bing’in web arama hizmeti birçok şekilde kullanılabilir. Bing kullanıcıları bu hizmete Microsoft Edge ve Bing’in mobil uygulaması üzerinden erişebilirler.

Edge’in Arama çubuğu kullanılarak bir web araması yapıldığında Bing’e Edge’de otomatik olarak erişilebilir. Bing, Edge için varsayılan arama motorudur. Bing, Edge’de varsayılan arama motorudur.

Bing ve Google

Bing ve Google temel web aramalarını gerçekleştirir, ancak işlevleri çok farklıdır. İşte aralarındaki dört büyük fark.

GÖRÜNÜM & ARAYÜZ

Bing ve Google, arayüzlerinden de görülebileceği gibi çok farklıdır. Google’ın arama sayfası basit ve minimal olarak tasarlanmışken, Bing’de çok sayıda güzel fotoğraf ve en son haberler için bağlantılar var. Bing, arama ana sayfasını özelleştirmenize olanak tanır.

Bing ana sayfası

KALİTELİ ARAMA SONUCU!

Bing’in arama motoru sonuçları Google’ınkilerden önemli ölçüde farklı değildir. Birçok kişi Google’ın daha fazla sonuca sahip olduğunu ve kullanımının daha kolay olduğunu iddia ediyor.

Bence Bing yerine Google’ı kullanmak daha iyi çünkü daha fazla sonuca hızlı ve anında ulaşabiliyorsunuz. ‘Haber’ olarak adlandırılan saçmalıkların olmaması güzel olurdu

GELİŞMİŞ ARAMA SEÇENEKLERİ!

Hem Bing hem de Google arama sonuçlarını daraltmak için gelişmiş arama seçenekleri sunuyor. Ancak, Google’ın seçeneklerine Bing’inkilerden daha kolay erişilebilir.

Bing tarafından üretilen bir arama sonuçları sayfasında, Görüntüler veya Videolar gibi farklı bir sekme seçene kadar çok fazla gelişmiş ayar veya filtre mevcut değildir.

Google’ın sonuç sayfası, Gelişmiş Arama dahil olmak üzere çeşitli arama filtreleri ve araçları sunar.

Teşvikleri ve ödül programlarını kullanın!

Bing’in ödül programı Microsoft Rewards, doğrudan Microsoft ile bağlantılıdır. Microsoft Rewards, Bing’in ödül programı doğrudan Microsoft’a bağlıdır.

Microsoft, Bing’in ödül programını destekliyor, ancak aynı zamanda kolay görünüyor. İhtiyacınız olan tek şey Microsoft’ta bir hesap. Oturum açtığınız sürece Bing’de arama yaparak, testlere girerek ve Microsoft Store’dan alışveriş yaparak puan kazanabilirsiniz. Yeterli puana sahip olduğunuzda bunları uygulamalar, hediye kartları veya hayır kurumlarına bağışlarla değiştirebilirsiniz.

Bing Arama Mobil Uygulaması: Hareket halindeyken arama yapın!

Bing Arama uygulamasını deneyin. Bing Arama Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir.

Bing’in mobil uygulaması, masaüstü sitesindeki arama kalitesinin aynısını sunar. Sonuçlarda herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Bing’in hoşunuza gidebilecek bazı düğmeleri vardır. Aşağıdaki özellikler arasından seçim yapabilirsiniz.

  • YakınımdaBingsize yakınlardaki yüksek puanlı restoranları ve yerel turistik yerleri gösterir.
  • EğlenceninTadını ÇıkarınBing, sizi meşgul edecek çeşitli eğlenceli, mobil uyumlu oyunlar ve bulmacalar sunar.
  • BenzinBingotomatik olarak yakındaki benzin istasyonlarının adreslerini ve güncel benzin fiyatlarını içeren bir liste oluşturur.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *