Bitcoin Hakimiyeti Nedir? Nasıl Düşüyor? Neden Yükseliyor? [Güncel]

Uncategorized

Bitcoin piyasa hakimiyeti nedir? Kripto piyasası üzerindeki etkisi nedir? Sorularınızın yanıtlarını ve ayrıntılarını bulun.

Baskınlık Nedir?

Hakimiyet; baskınlık, üstünlük ve baskınlıktır. Baskınlık, kripto para piyasasındaki hakimiyetin ifadesidir. Bir kripto para biriminin toplam değere göre değerini ifade eder.

Bitcoin Baskınlığı Nedir?

Bitcoin baskınlığı, toplam BTC değeri ile toplam kripto para piyasa değeri arasındaki oran olarak tanımlanır.

BTC toplam değeri ÷ Kripto para piyasasının toplam değeri = BTC Baskınlığı

blockchain nedir - blockchain güvenli mi - kripto para nedir - kripto para - lorentlabs
Bitcoin Hakimiyeti Nedir?

BTC hakimiyet verilerinin evrimi:

Bitcoin, başlangıcından bu yana kripto para birimine hakim olmuştur. Daha az alternatif coin varken, Bitcoin’in hakimiyeti şu anda olduğundan çok daha yüksekti (şu anda %39,99). 2013 yılında hakimiyet %90’ın üzerindeydi. Zaman içinde, Ethereum’un başını çektiği diğer kripto paraların yükselişi ve işlem hacimlerindeki artış nedeniyle Bitcoin’in hakimiyeti azaldı. Şu anda 16.515 kripto para birimi var, ancak Bitcoin Amerika Birleşik Devletleri’nin hakimiyeti hala önemli.

Bitcoin hakimiyeti neden yükselişte?

Bitcoin’in artan göçü, BTC hakimiyetindeki yükselişten sorumludur. Kullanıcılar ya güvenli bir liman olarak algılandığı için ya da daha fazla para kazanabileceklerine inandıkları için Bitcoin’e geçmeye başlarlar. Artan işlem hacminin etkisi, ister Bitcoin’e geçiş yapan altcoinlerden ister doğrudan Bitcoin satın alan yeni kullanıcılardan kaynaklansın, verilerde açıkça görülmektedir.

Bitcoin hakimiyeti nasıl azalıyor?

Alternatif kripto para birimlerinin artan göçü nedeniyle Bitcoin hakimiyeti azalıyor. Bitcoin sabit kaldığında ya da arttığında, kripto para kullanıcıları altcoinlerin daha da yükseleceği inancıyla altcoinlere geçiş yapıyor. Bitcoin hakimiyeti, altcoinlerin artan işlem hacmi nedeniyle düşmeye başlar. Bu dönemler birçok kişi tarafından “altcoin sezonu” olarak da adlandırılır çünkü altcoinler yeni zirveler yapmaya başlar.

bitcoin halving

Hatırlatma:

Bitcoin baskınlık verileri kripto para piyasaları için önemlidir, ancak yatırımcılar yalnızca bu verilere güvenmemelidir. Kripto para biriminin yönü ve işlem hacmi birçok faktörden etkilenir.

İlgili:

Sorumluluk Reddi: Bu bilgiler yatırım kararlarının temeli olarak kullanılmamalı ve alım satım için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Riskleri tam olarak anladığınızdan emin olmalı ve ayrıca uzmanlık seviyenizi, yatırım hedeflerinizi ve gerekirse bağımsız finansal tavsiyeleri dikkate almalısınız. Kullanıcılar tüm yatırımlardan, kayıplardan/kârlardan ve kullanımdan sorumludur.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *