CZ Kimdir? Changpeng Zhao Hakkında Bilinmeyenler!

Uncategorized

CZ kimdir? Changpeng Zhao – Bilinmeyen Gerçekler

Bu soruya cevap verelim: CZ kimdir? Aşağıdaki içerikte CZ’nin biyografisini, Binance’i ve diğer bilinmeyenleri ele alacağız. Soruyu yanıtlayın.

CZ kimdir?

CZ, Changpeng Zhao’dur. Binance’in kurucusu ve CEO’suydu. Binance, dünyanın en büyük kripto para borsasıdır.

CZ 1977 yılında Çin’de doğdu. “Burjuva yanlısı” olan ailesiyle birlikte küçük bir çocukken Kanada’ya göç etti. Ailesine maddi yardımda bulunmak için önce McDonald’s ‘ta çalışmak zorunda kalan CZ, daha sonra diğer kurum ve kuruluşlarda çalıştı. Çalışırken bir yandan da eğitimine devam etti. Kanada’daki McGill Üniversitesi, Bilgisayar Bilimleri okumak için en iyi üniversitelerden biridir. Üniversiteden mezun olduktan sonra kariyerine Tokyo Borsası’nda yazılım geliştirici olarak başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Bloomberg’de çalışmaya devam etti.

cz kimdir serveti ne kadar 1
Cz nedir?

Changpeng Zhao CZ serveti ne kadar?

Kripto paraya olan ilgi arttıkça ne kadar CZ serveti olduğu sorusu da giderek daha popüler hale geldi. EuroNews, ne kadar CZ parası olduğunun cevabının 65 milyar dolar olduğunu bildiriyor. Bu servet geçen yıl toplam 96 milyar ABD dolarıydı.

İlgili: Michael Saylor Kimdir?

Kripto paranın başlangıcı ve başarısız bir girişim

CZ ilk işini 2005 yılında Şangay’da kurdu. Fusion Systems. Ancak birkaç yıl sonra Çin hükümetinin uyguladığı bazı yaptırımlar nedeniyle işinde istediği başarıyı elde edemedi. 2013 yılında blockchain.info ‘ya katıldı ve kripto para ekosistemindeki yolculuğuna başladı. CZ, Blockchain.info’da sekiz ay çalıştıktan sonra, çalışmaya başlamak için işinden ayrıldı. OKCoin. Yaklaşık bir ay boyunca teknoloji görevlisi olarak çalıştı.

binance kurucusu cz kimdir serveti 1
Binance Vakfı

Binance, Binance tarafından kuruldu.

Changpeng Zhao, Binance’i başlatmak için Şangay’daki evinden vazgeçti. 2017 yılında, oluşturduğu topluluğun yardımıyla Binance’i yarattı. Binance, kripto para biriminde önemli bir oyuncu olmaya devam edecekti. Borsa, piyasaya sürüldükten bir aydan kısa bir süre sonra dünyanın en büyük kripto para platformu oldu. CZ ayrıca, önceki girişimlerinin kendisine istediği başarıyı getirememesinin ardından Binance ile hayal ettiğinden daha fazlasını elde etti. Borsa kurulduktan sadece birkaç hafta sonra CZ bir servet kazandı. CZ birkaç ay içinde dünyanın en zengin insanlarından biri haline geldi. Forbes‘a göre şu anki serveti 65 Milyar Dolar.

Yasal Uyarı: Bu web sitesinde kripto para birimleri ve kripto borsaları hakkında yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi niteliği TAŞIMAZ.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *