Dil Öğrenme Uygulamaları | Ücretsiz En İyi 10 Dil Öğrenme Uygulaması!

Uncategorized

Dil Öğrenme Uygulamaları | Ücretsiz En İyi 10 Dil Öğrenme Uygulaması!

Dil öğrenme uygulamaları ile saatlerden tasarruf edebilir ve online eğitim yapabilirsiniz. Sizler için pandemide en çok ilgi gören dil öğrenme uygulamalarını bir araya getirmeye çalıştık. Umarız dil öğreniminizde size yardımcı olabiliriz.

Bu uygulamalar çeşitli dilleri öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Bu diller arasında Fransızca, İspanyolca ve İngilizce yer alıyor.

Bu uygulamaları günde iki ya da üç kez kullanarak yeni kelimeler ve yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

Açıklamama izin verin: Bu uygulamalar hem iOS hem de Android’de mevcuttur. Bu uygulamalara bu şekilde erişmek kolaydır.

En İyi Dil Öğrenme Uygulamaları!

1. Duolingo

Duolingo Apple tarafından 2013 yılında ödüllendirilmiştir ve Apple’ın en popüler dil uygulamalarından biridir. Dersleri zorlayıcı buluyorsanız uygulama size yardımcı olacaktır. Puanınızı geliştirmenize, doğru cevapları kontrol etmenize ve konuşma dilleri pratiği yapmanıza olanak tanır. Öğrenilebilecek dillerin sayısı oldukça etkileyici. Kesinlikle daha yakından bakmalısınız. İlk aşamalar elbette basittir. Peki ya geri kalanı?

Duolingo
Duolingo Dil öğrenme uygulamaları

2. Kolay On

Bu uygulama düzenli olarak Apple’ın En İyiler Listesinde yer almaktadır. Bu uygulamanın yaratıcıları, başkalarıyla etkili bir şekilde iletişim kurabilmek için bir kişinin ortalama 3.000 kelime bilmesi gerektiğine inanıyor. Bir yılın sonunda, her gün 10 yeni kelime çalışıyorsanız, 3650 kelimeye sahip olacaksınız. Uygulamanın kullanımı günde 5-10 dakika sürer. Daha hızlı öğreneceğinize inanıyorsanız, kesinlikle daha uzun süre çalışabilirsiniz.

Kolay On
Easy Ten

3. Memrise:

Bu uygulama, kelime dağarcığını artırmak ve yeni kelimeler öğrenmek isteyen herkes için mükemmeldir. Bu uygulama çeşitli listeler ve ifadeler içerir. Uygulama bilimsel bir yaklaşım benimsiyor ve materyalin sık sık tekrarlanmasına izin veriyor. Unutması zor ama biraz da sıkıcı. Uygulama aynı zamanda daha önce öğrendiğiniz kelimeleri tekrar etmenizi hatırlatan bir hatırlatıcı da içeriyor. Hatırlatıcı size periyodik olarak “Tekrarla!” diye hatırlatacaktır

Memrise
Memrise

4. Rosetta Stone:

Orijinal proje 1992 yılında başlatıldı. Zaman içinde bir iPhone uygulamasına dönüştü. Öğrenmek için saatler harcayabileceğiniz 20’den fazla dil arasından seçim yapabilirsiniz. Program, kullanıcıların kelime ve dilbilgisini sezgisel olarak öğrenmelerine yardımcı olan bir algoritma kullanır. Kullanıcı daha fazla bilgiye sahip oldukça alıştırmalar daha zorlayıcı hale gelir. Uygulama ayrıca telaffuzunuzu da değerlendirecektir. Bu uygulama güzel ve çok ilgi çekici.

Rosetta Taşı
Rosetta Stone

5. Busuu

Busuu, Arapça, Çince veya Japonca gibi belirli yabancı dilleri öğrenmek isteyen kişiler için iyi bir çözüm olabilir. Öğrenme basit kurslara, alıştırmalara ve anadili İngilizce olan kişilerle pratik yapmaya dayanır. Her kurs 3.000’den fazla kelimenin yanı sıra en alakalı konuların tematik bir listesini içerir.

Rosetta Taşı
Busuu

6. Japonca öğrenin

Bu uygulama Hiragana, Katakana ve diğer Japonca karakterleri öğrenmenize yardımcı olabilir. Bu uygulama dilbilgisi ve kelime öğrenmek için harika bir yoldur.

Japonca öğren

7. Babbel

Babbel’in dersleri sadece kısa değil, aynı zamanda eğlenceli. Dersler sadece 15 dakika sürüyor. Rakiplerinde olduğu gibi, bu dil öğrenme uygulamasındaki alıştırmalar basitten ileri seviyeye kadar çeşitlilik gösterir. Babbel’in amacı gramerinizi değil, kelime dağarcığınızı geliştirmektir.

Babbel
Babbel

8. FluentU:

Bu uygulama eğlenceli, duygusal ve anlamlı videolar kullanır. Klipleri, TV bölümlerini, reklamları, film fragmanlarını ve diğer videoları ana dilde izleyebilirsiniz. Tüm videoların altyazıları vardır. Dil seviyenize en uygun videoyu seçin ve ardından izleyin. Bir dil öğrendiğinizi unutmaya başlayabilir ve videoları sadece meraktan izleyebilirsiniz.

FluentU
FluentU

9. ChineseSkill:

Bu uygulama özellikle Çince öğrenmek isteyenler için geliştirilmiştir. Bu uygulama ile okuma, yazma ve konuşma becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Bu uygulama, tekrarlama, telaffuz değerlendirmesi ve Çince karakterler için doğru girişi kullanan bir sistemden yararlanır. Bu süreç çeşitli oyunlar ve testlerden oluşur. Uygulama, bonus olarak internet bağlantısı olmadan da kullanılabilir.

Çince Beceri
ChineseSkill

10. HelloTalk:

HelloTalk, kullanıcıların dünyanın dört bir yanındaki anadili İngilizce olan kişilerle iletişim kurmasını ve 150’den fazla dil öğrenmesini sağlayan bir mobil uygulama. Her şey pratik ve iletişimle ilgili, teori yok! Mentorunuz dilbilgisi, telaffuz veya konuşmanızda yaptığınız hataları düzeltecektir. Bu uygulama metin, ses ve sesli mesajlar kullanarak iletişim kurmanızı sağlar. Tek yapmanız gereken birini seçmek ve pratik yapmaya başlamak. Dünyanın her yerinden arkadaşlar edinecek ve yeni diller öğreneceksiniz.

cehennem
HelloTalk

Sonuç:

Sevdiğiniz bir dili öğrenin! Akıllı telefonunuzu erteleme aracı olarak değil, yeni şeyler öğrenmek için kullanın. Kelime dağarcığını geliştirmek, gramer öğrenmek veya telaffuz pratiği yapmak için günde 10-15 dakika ayırmak mümkündür. Birkaç uygulamayı birleştirmek daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Listemizdeki bazı uygulamalar uygulama içi satın alma imkanı sunmaktadır. Eğlenin ve öğrenin! Okumaya devam etmek için buraya tıklayın.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *