DNS Sunucusu Bulunamadı Hatası Nasıl Çözülür? İşte 5 Adımda Çözüm!

Uncategorized

DNS sunucusu bulunamadı hatası nasıl düzeltilir 5 adımda çözüm!

Bazı kullanıcılar son zamanlarda DNS sunucusunun bulunamadığını belirten bir hata mesajı aldıklarını söylemeye başladılar. Şimdi bir çözüm arıyorlar. Bu sorun bizim de ele almak istediğimiz bir konuydu. Aslında 5 basit adımla bu sorunu çözmek mümkün. DNS Sunucusu Bulunamadı Hatasının nasıl çözüleceğine kısaca değinelim.

Bazen bir web sitesine girerken bir hata görürsünüz. Bu siteye ulaşılamıyor,.com ana bilgisayarlarının DNS sunucusu bulunamadı diyecektir. Bu hata aşağıdaki şekilde düzeltilebilir:

  • Güncel değilse sürücünüzü güncelleyin. Bu yüzden sürücünüzü hızlıca güncelleyin. Bir sürücüyü nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız veya otomatik olarak güncellenmesini istiyorsanız Driver Easy’yi indirin ve yükleyin. Bu program cihazınızı kontrol edecek ve ardından güncel olmayan sürücüleri güncelleyecek veya değiştirecektir. Bu uygulamayı yüklemek ve kullanmak kolaydır. Basit arayüzü sayesinde kullanımı kolaydır.

İlgili:

  • Güvenlik İpucu: Dosya indirirken bu 4 hatadan kaçının!
  • Android Çağrı Kaydı uygulamaları nelerdir? Uygulama Derlemesi!
  • Google – Kendinizi silin! Tüm Google hesabınızı sadece 6 adımda silebilirsiniz!
  • Birçok internet kullanıcısı tarayıcı önbelleğini veya geçmişini temizlemez. Tarayıcı önbelleğiniz dolu olduğunda internete erişmek çok zor olabilir. Önbelleği temizledikten sonra tarayıcınızın ayarlarına giriş yapın. ‘Ana Bilgisayar Önbelleğini Temizle’ düğmesine tıklayarak ana bilgisayarın önbelleğini temizleyin
  • System32 ‘yi tamamen silme Bilgisayarınızdaki bozuk bir dosya ciddi sorunlara neden olabilir. Bu dosyada, Sürücüler dizinine gidin ve ETC’yi bulun. Bu dosyanın tüm içeriğini silin. Ardından bilgisayarınızı sıfırlayın. Bu sorunu çözecektir. Sorun giderilmiş olmalıdır.
  • DNS sunucu ayarlarınızı değiştirebilir veya kontrol edebilirsiniz. Bu, sorunun kaynağına inmek için iyi bir yoldur. Ağ ve Paylaşım Merkezi üzerinden Kablosuz Ağ Bağlantısına giriş yapın. Buradan DNS ayarlarını kontrol edebilirsiniz. Güncel olmayan bir DNS adresi kullanıyorsanız bu hata oluşabilir. DNS adreslerinizi değiştirmeyi deneyin. Tercih edilen DNS sunucusunun yanı sıra Diğer DNS sunucusu seçeneklerini de değiştirin. En iyi ve ücretsiz DNS sunucuları!
  • Her şey başarısız olursa bu son seçeneği deneyin. Bir betikte şu yolları açın ve sırayla yazın: ipconfig /renew > ipconfig /release ve ipconfig /registerdns ve enter’a tıklayın.

    DNS sunucusu yeniden yüklenecektir. Sorun cihazınızı sıfırlamadan da çözülebilir. Tarayıcıyı kapatın ve yeniden açın. Lorentlabs, farklı içeriklere çeşitli hızlı erişimler sunar.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *