Who is Emin Gün Sirer? About Emin Gün Sirer!

Uncategorized

Emin Gün Sirer Kimdir? Emin Gün Sirer Hakkında!

Bu içerikte Emin Gün Sirer kimdir? Emin Gün Sirer nereli? Emin Gün Sirer AVAX hakkında detaylara değineceğiz. İçeriğimize girmeden önce Emin Gün Sirer hakkında elimizde hangi bilgiler var yakından bakalım. Ama önce Profesör Emin Gün Sirer kimdir? Bu soruya cevap vermeye çalışalım.

Emin Gün Sirer kimdir?

Emin Gün Sirer; Amerika’da yaşayan Türk bilgisayar bilimcisidir. Doğum yılı 1971’dir. Emin Gün Sirer şu anda IC3’ün eş direktörüdür. IC3 tam olarak nedir? IC3’ün açılımı Initiative for Cryptocurrencies and Contracts, Cornell University’dir. Gelin Emin Gün Sirer hakkındaki detaylara madde madde yakından bakalım!

emin-gun-sirer
emin-gun-sirer
  1. Şu anda Cornell Üniversitesi’nde profesör. Cornell Üniversitesi muhtemelen daha önce duyduğunuz bir isim. 1865’te kurulmuş bir New York üniversitesidir.
  2. Robert Kolej mezunu. Doğum yeri Türkiye. Daha sonra ABD’de Princeton Üniversitesi’ne (lisans) ve Washington Üniversitesi’ne (doktora) gitmiş.
  3. Birçok kişi onu AVA Labs’ın kurucusu olarak da tanıyor. Kendisi aynı zamanda AVA Labs’ın CEO’sudur.
  4. Çok değerli bir isim olan Emin Gün Sirer, ağ güvenliği, P2P sistemleri ve kripto paralar üzerine araştırmalar yapan; geliştirme ekiplerinde yer alan ya da destek veren ve birçok noktada eğitim veren bir bilgisayar bilimcisi.
  5. Avalanche Testnet Mayıs ayında başladı. AVA Labs tüm bu süreç boyunca toplam 6 milyon dolar yatırım aldı.
  6. PoW tabanlı ilk kripto paranın yaratıcısı ise Emin Gün Sirer. Peki Avalanche tam olarak nedir? AVAX nereden satın alınabilir? AVAX’ın Geleceği ve Kurucusu! Başlığımız AVAX hakkında detaylı bilgiler içeriyor.
  7. Emin Gün Sirer şu anda 51 yaşında ve Cornell Üniversitesi’nde Kripto Para Birimleri ve Akıllı Sözleşmeler İnisiyatifi’nin eş direktörlüğünü yapıyor.
  8. İşletim sistemi ve bilgisayar ağlarına yaptığı katkılar iyi biliniyor. Ancak gerçek anlamda tanınması AVAX’tan sonra oldu.
  9. Emin Gün Sirer farklı vakıf ve derneklerden ödüller almıştır.

Emin Gün Sirer için daha fazlası:

Böylesine önemli bir isim hakkında size daha fazla bir şey söyleyemiyoruz. Kendisi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Arama motorları, birlikte çalıştığı öğrenciler, dahil olduğu projeler, çalıştığı yerler, iş yerinde neler yaptığı ve hatta Google Okul içeriği hakkında bilgilere ulaşmanızı sağlıyor.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *