Gizliliğiniz için En İyi Tarayıcı Hangisi? Tarayıcıları Sizin İçin Sıraladık!

Uncategorized

Gizliliğiniz için en iyi tarayıcı hangisi? Sizin İçin Sıraladığımız Tarayıcılar!

Bu makalede, gizliliğinizi korumak için en iyi tarayıcıları tartışıyoruz. Eğer tarayıcınızı gizliliğinizi korumak için en iyi tarayıcılar listesinde göremiyorsanız aşağıdan yorum yapabilirsiniz.

Birçok web tarayıcısı, kullanıcılarınıza yerel sonuçlar vermek için coğrafi konumunuza erişmenin bir yolu olarak IP adresinizi kullanacaktır. Bazı tarayıcılar da cihazınızın dahili mikrofonunu ve kamerasını kullanır. Hangi izinlerin verileceğine siz karar verirsiniz. Hangi uygulamaların veya programların belirli verilere eriştiğini hiç fark ettiniz mi? Erişilen verileri hiç kısıtladınız mı?

IP adresiniz çoğu web tarayıcısı tarafından konumunuzu belirlemek ve yerel arama sonuçları sunmak için kullanılır. Tarayıcınız ayrıca cihazınızın dahili mikrofonuna ve kamerasına da erişebilir. Her ne kadar kullanışlı olsa da, bu önemli bir güvenlik riski oluşturur.

Tarayıcılar internete erişmenizi sağlar ve siber suçlular için kapılar açar. Gizlilik odaklı bir tarayıcı bulmak için listemizi kullanabilirsiniz. Bildiğiniz gizlilik tabanlı web tarayıcılarını yorum bırakarak bu listeye ekleyebilirsiniz.

Brave Browser gizlilik için en iyisidir.

Brave, veri açlığı olan kodların yanı sıra izleyiciler ve reklamlar tarafından izlenmeyi durdurmanıza yardımcı olacaktır. Brave’in sunucusu tarama verilerinizi saklamaz veya görüntülemez. Silininceye kadar gizli kalır. Verileriniz asla reklamcılara satılmaz veya paketlenmez.

Tarayıcı varsayılan ayarları, kötü amaçlı yazılımlar, kimlik avı reklamları, kötü amaçlı eklentiler ve bilgisayarınıza zarar verebilecek diğer istenmeyen programlar gibi zararlı öğeleri kolayca ve hızlı bir şekilde engellemenizi sağlar.

Brave İncelemesi – Is Brave Safe daha derinlemesine bir incelemeye sahiptir. Brave: Brave Hakkında Her Şey başlıklı içeriğimiz. Brave, genel olarak Chrome’dan üç kat daha hızlı olduğunu ve siteleri 6 kata kadar daha hızlı yükleyebildiğini iddia ediyor. Kullanıcılar tarayıcının ne kadar hızlı olduğunu da derecelendirebiliyor. Yazılımı kullanırken bazı gecikmeler yaşadık, ancak genel olarak çok güzel ve kullanımı kolay.

Brave ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Brave Rewards etkinleştirebileceğiniz bir özelliktir. Size içeriği destekleyen “gizliliğe saygılı” reklamlar gösterilecektir. Bu reklamları kullanarak BAT ödülleri kazanabilir ve içeriği destekleyebilirsiniz. Arama geçmişinizin gizli kaldığını da unutmamak gerekir.

Firefox, gizliliği özelleştirmek için en iyi tarayıcıdır.

MozillaFirefox“satmayan” hızlı bir web tarayıcısıdır. Firefox çok fazla veri toplamayan bir tarayıcıdır. Programı indirmek için e-posta adresinizi girmeniz gerekmez.

Programın varsayılan ayarları oldukça kullanıcı dostudur. Pek çok şeyi değiştirmeniz gerekmez. Firefox özelleştirme özellikleri ile bilinir. Firefox hakkında daha fazla bilgiyi Mozilla Firefox Güvenli mi yazımızdan okuyabilirsiniz. Neden Firefox Kullanmalıyız? Başlıklı yazımızda Firefox hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Mozilla Firefox birçok ekstra özellik ile birlikte geliyor. Bunlar arasında elbette bir parola yöneticisi, güvenliği ihlal edilmiş web sitelerinde uyarılar ve özel tarama modu yer alıyor. Firefox, Windows, Mac OS, Linux ve tüm akıllı telefonlarda uyumludur.

İlgili: Çerezleri kabul etmeli miyim? Çerezleri kabul etmeli miyim?

Tor, gizliliğinizi korumak için en iyi tarayıcıdır.

Büyük olasılıkla, asıl endişeniz çevrimiçi gizlilik ve güvenlikse, zaten bir VPN kullanıyorsunuzdur. Daha fazla anonimliğe ihtiyacınız varsa Tor harika bir seçenektir. Tor, The Onion Router’ın kısaltmasıdır. Tor ile ilgili pek çok içeriğimiz var. Web sitemizde Tor ile ilgili farklı makalelere erişebilirsiniz. Arama kutusuna ‘Tor’ yazın. Tor hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız size iki makale öneriyoruz.

Tor tamamen yasal bir yazılımdır. İçeriğimizi oluşturduğumuz şu anda da durum bu. Tor, yasadışı faaliyetlere ev sahipliği yapan alanlar olan darknet veya deepweb’e erişmek için de kullanılabilir. Bu yüzden bazı hükümetler Tor’u yasaklamak istiyor. Tor son derece yavaş ancak gizlilik ve güvenlik odaklı bir tarayıcıdır. Arayüzün kullanımı basit olsa da gizlilik/güvenlik tabanlı olduğu için yavaştır.

Safari gizlilik için en iyi Mac tarayıcısıdır.

Çoğu insan tarayıcısını kolaylık olsun diye kullanır. Mac kullanıcıları şanslı. Safari siteler arası takip özelliği sunuyor, böylece favori web sitelerinizde gezinirken takip edilme konusunda endişelenmenize gerek kalmıyor.

Safari’nin varsayılan arama motoru Google’dır, ancak bu değiştirilebilir. DuckDuckGo gizlilik bilincine sahip bir arama motoru ve tarayıcıdır. DuckDuckGo Özellikleri Sizce Güvenli mi? DuckDuckGo, Safari üzerinden gizlilik tabanlı bir arama motoru kullanmanıza olanak tanır.

Safari’nin kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımların yanı sıra pop-up reklamlara karşı koruması eşsizdir.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *