Gizlilik için En İyi Tarayıcılar ile Favori Tarayıcılar!

Uncategorized

Web sitemizde gizlilik için kullanılacak en iyi tarayıcılar hakkında birçok kez içerik yayınladık. Sitemizin “incelemeler” kategorisinde de birçok tarayıcı için incelemelerimiz bulunuyor. Bu yazımızda en iyi gizlilik özelliklerine sahip ve insanların sevdiği tarayıcıları ele alacağız. Bu içerik herhangi bir detaylı özellik veya öneri içermeyecektir.

Konum verilerine erişmek için IP adreslerini kullanan tarayıcıların yerel arama sonuçları sunma olasılığı daha yüksektir. Tarayıcınızın cihazınızın dahili mikrofonuna ve kamerasına erişim izni olması mümkündür. Kullanışlıdır, ancak ciddi bir güvenlik riski oluşturur.

Gizlilik için en iyi tarayıcılar!

Brave!

Web’de sizi takip eden izleyicilerden ve reklamlardan bıktıysanız Brave iyi bir alternatif sunuyor. Brave en gizlilik odaklı tarayıcılardan biridir. Brave’in sunucuları tarama bilgilerinizi saklamaz veya analiz etmez. Bu nedenle, silinene kadar gizli kalması muhtemeldir. Verileriniz saklanmadığından, satılmayacaklarını veya herhangi bir reklamverenle paylaşılmayacaklarını belirtmek önemlidir.

Tarayıcınız varsayılan olarak bilgisayarınıza zarar verebilecek kötü amaçlı gereksiz dosyaları ve eklentileri engelleyebilir. Bunlar kötü amaçlı yazılım, kimlik avı ve kötü amaçlı reklamları içerir.

Reklamlar ve izleme çerezleri varsayılan olarak otomatik olarak engellenebilir. Brave, Chrome’dan üç kat daha hızlı olduğunu ve büyük sitelerin rakiplerinden altı kat daha hızlı yüklendiğini iddia ediyor. Bu gerçekten doğru mu? Web sitemizin karşılaştırma bölümünde, Chrome ile nasıl karşılaştırıldığını görebilirsiniz.

Brave tamamen ücretsizdir. Brave kullanıcıların Bitcoin kazanmasına izin verir. Özelliklerde gizlilik odaklı reklamları açarak para kazanabilirsiniz. Çok karlı bir özellik değildir.

Dikkat

Firefox

Mozilla Firefox “sizi satmayacak” bir tarayıcı olarak pazarlanıyor. Firefox çok az bilgi toplayan çok hafif bir tarayıcıdır. Programı indirmek için e-posta adresinizi vermeniz gerekmez.

Bu araç aynı zamanda izleyicileri otomatik olarak engellemenizi sağlar.

Firefox özelleştirme özellikleri ile öne çıkmaktadır. Özel seçenekler mevcuttur veya “Sıkı” ve “Standart” gibi genel koruma seviyelerini seçebilirsiniz. Deneyiminizi özelleştirmenize olanak tanıyan bir özellik de Firefox tarafından hangi izleyicilerin veya komut dosyalarının engelleneceğini seçebilmenizdir.

Yerleşik bir şifre yöneticisi, ihlal edilen web siteleri için uyarılar, özel tarama ve güvenli otomatik doldurma gibi birçok gizlilik özelliği vardır.

Firefox Windows, Mac, Linux, akıllı telefonlar ve daha fazlasıyla uyumludur.

Tor Browser Maksimum Güvenlik için Kullanılacak En İyi Tarayıcıdır

Güvenliğiniz konusunda endişeleriniz varsa muhtemelen bir VPN kullanıyorsunuzdur. Eğer anonimliğinizi artırmak istiyorsanız Tor sizin için bir çözüm olabilir. Tor ismi “The Onion Router” anlamına gelen bir kısaltmadır. Birçok güvenlik meraklısının favorisi olmuştur.

Tor, bağlantınızı hedefinize ulaşmadan önce farklı ülkelerdeki birden fazla sunucuya yönlendirir. “Düğümler” arasındaki veriler şifrelenir ve güvenli bir internet ağı sağlamak için çoklu koruma katmanları kullanılır.

Tor, birçok yasadışı çevrimiçi faaliyette kullanılmasına rağmen, yasal bir yazılımdır. Tor, Darkweb veya Deepweb’e erişmenize izin veren tek tarayıcıdır.

Safari en popüler tarayıcıdır.

İnsanların çoğunluğu bilgisayarlarıyla birlikte gelen tarayıcıyı kullanmaktadır. Özellikle Mac kullanıcılarına baktığımızda Safari kullandıklarını görüyoruz. iPhone kullanıcıları ise en az Mac kullanıcıları kadar yaygın.

Safari zararlı web sitelerini engelliyor ve varsayılan arama motoru olarak Google’ı kullanıyor. Safari sadece kötü amaçlı yazılımlara karşı değil, aynı zamanda kimlik avına karşı da koruma sağlıyor.

Safari’nin şifre yöneticisi, ziyaret ettiğiniz bir web sitesinin bir veri ihlalinden etkilenip etkilenmediğini bilmenizi sağlar ve şifrenizi değiştirmenize yardımcı olur.

Chrome ve Opera en popüler tarayıcılardır. Ancak Chrome, gizliliğinizi koruma konusunda en iyi seçenek olmayabilir. Opera kendi web sitesinde kapsamlı bir inceleme ve karşılaştırmalar sunuyor. Opera kullanıcıları: İşte en iyi 6 uzantı!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *