Google Alternatifleri! Google Yerine Diğer Arama Motoru Seçenekleri!

Uncategorized

Google Alternatifleri! Google Alternatifleri: Diğer Arama Motorları!

Bu makalede Google’a en iyi alternatifleri ele alacağız. Ne olduklarına daha yakından bakacağız. Aşağıdakiler bizimle iletişime geçmenin yollarından bazılarıdır. Google Geleneksel iş yapma yöntemine alternatifler bulabilirsiniz!

Google uzun yıllardır bizim arama motorumuz olmuştur. Google uzun yıllardır bize “kişiselleştirilmiş” bir deneyim sunuyor. Google’ın bu kadar kişiselleştirilmiş bir deneyim sunabilmesinin tek nedeni veri toplamasıdır. Verilerinizi analiz ettikten sonra daha fazla reklam ve yönlendirme sunuyor. Kişiselleştirme özelliği, son derece spesifik bir şekilde ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış içerikleri görüntülemenize olanak tanıyor. Birçok kişi bu durumu çok endişe verici buluyor. Bu nedenle birçok kişinin ihtiyaç duyduğu Google alternatiflerine bakacağız. Google’a alternatiflerden bahsederken popüler arama motorlarına baktık. Böylece en iyi Google alternatiflerini içeren bir liste derledik.

Daha Fazla Güvenlik için Google Alternatifi Arama Motorları

Etrafımızda bilgisayar korsanlarını görüyor ve veri ihlali haberlerini okuyoruz. Gizlilik ve güvenlikle Google’dan daha fazla ilgilenen bazı arama motorlarına bir göz atın.

1. Bing

Bing, daha önce duymuş olabileceğiniz bir arama motorudur. Bing’in web sitesini ziyaret etmek isterseniz, lütfen buraya tıklayın. Microsoft’a ait olan Bing, en popüler arama motorlarından biridir. Birçok Bing kullanıcısına neden Bing’i tercih ettikleri sorulduğunda ilginç cevaplar veriyorlar. En yaygın cevap, görsel özelliklerin daha iyi bir deneyim sunduğu yönünde.

Bing’in ana sayfası Google’ınkine göre daha hareketli ve canlı. Bing daha hareketli bir ana sayfaya sahip ve kesinlikle daha canlı.

Bir Bing videosunun üzerine geldiğinizde size hızlı bir önizleme sunacaktır. Bing, Google gibi, uçuş takibi, çeviri, yazım denetimi gibi içerikleri görmenizi sağlar. Arama motorunun iOS ve Android için tersine görsel arama kullanıcıların sıklıkla hakkında araştırma yaptığı bir konudur..

Bing Arama Motoru Özellikleri:

 • Arama sonuçlarınız için RSS beslemelerine abone olabilirsiniz.
 • Arka planı kapatabilirsiniz.
 • Hava durumunu tahmin edebilir. Doğru olduğundan emin olabilirsiniz.
 • Aramanızı özelleştirebilirsiniz.

2. DuckDuckGo

Çevrimiçi gizliliğiniz konusunda endişeleriniz varsa DuckDuckGo en iyi Google alternatifidir. DuckDuckGo kişisel olarak kullandığımız bir arama motorudur. Sunduğu yüksek gizlilik seviyesi nedeniyle popülaritesi artmaktadır. DuckDuckGo sizinle ilgili herhangi bir veriyi izlemez veya depolamaz, bu yüzden endişelenmenize gerek yok. Yahoo! ve Yandex gibi arama motorlarından arama sonuçlarını çekmek için minimalist bir arayüz kullanır.

DuckDuckGo tarayıcı uzantısı çevrimiçi gizliliğinizi korumak için harika bir araç olabilir. Bu arama motoru da tüm standart özellikleriyle birlikte indirilebilir. Benzersiz Bangs özelliği YouTube, Wikipedia ve Amazon gibi sitelerde özel aramalar yapmanızı sağlar. Bu harika bir özellik.

DuckDuckGo Arama Motoru Özellikleri:

 • Gizlilik hakkında daha fazla bilgi edinmek için daha fazla araştırma yapabilirsiniz, ancak bu iyi bir şey.
 • Hedefleme türü reklam yok. Hedeflenen reklam yok.
 • İzleme yok, kayıt yok demektir.
 • Kullanıcı arayüzü çok sezgisel. Birçok kullanıcı bunu “alışılmışın dışında” olarak tanımlamıştır.

3. Yahoo!

Ayrıca web sitemizde hakkımızda daha fazla bilgi bulabilirsiniz.Yah oo Daha eski olmasına rağmen, Google kadar büyük olmamıştır. Kullanıcı sayısı Google’ınki kadar etkileyici olmayabilir, ancak bazı internet kullanıcıları hala ana arama motoru olarak kullanmaktadır. Unutmayın, Google ve Bing’den sonra popülerlikte üçüncü sıradadır. Yahoo’nun arama motoru birçok ekstra özelliğe sahiptir.

Arama motoru yaklaşık 38 farklı dile sahiptir. Google kadar çok kullanıcıya ya da popülerliğe sahip olmamasına rağmen, bu arama motoru hala uygun bir alternatiftir. Arama motorunun yanı sıra, e posta hizmeti, haberler ve oyunlar, çevrimiçi alışveriş serileri, seyahat ve çevrimiçi alışveriş gibi çeşitli seçenekler de sunar. Mozilla Firefox kullanıcıları Yahoo’nun Firefox’un varsayılan motoru olduğunu bileceklerdir.

Yahoo, Flickr’ı satın aldıktan sonra resim arama sonuçlarını büyük ölçüde geliştirmiştir. Yahoo Finance harika bir ek bilgi kaynağıdır ve başka birçok bölüm sunar. Yahoo’nun gizlilik politikaları Google’ınkilerden çok daha üstündür.

Yahoo Arama Motoru – Özellikler

 • Ek hizmetler içeren büyük bir portal var.
 • Yahoo’da arama sırası
 • Bağlantı alanı
 • Google her zamankinden daha fazla gizlilik sunuyor

4. Qwant

Qwant, Fransa’da ortaya çıkan bir başka gizlilik odaklı arama motorudur. Web sitesine göre, Qwant sizden asla reklam amaçlı veri toplamaz veya aramanızın kaydını tutmaz. Qwant gizlilik odaklı bir hizmettir ve özelliklerinin çoğu DuckDuckGo tarafından sunulanlara benzer.

Bu Google alternatifi, ana sayfada trend haber konularını ve son başlıkları düzenli bir şekilde vurgulayan harika bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Qwant sonuçları Web, Haberler veya Sosyal Medya gibi kategorilere göre filtrelemekte başarılı.

Bu arama motoru, sürekli şarkı sözü arayan müzik severler için harika bir seçenektir. Yeni müzik keşfetmek için bir bölüme sahiptir ve şarkı sözleri oluşturan bir Yapay Zeka aracından (AI) oluşur. Bu güzel bir özellik.

Qwant Arama Motoru – Özellikler

 • Şarkı sözü ve müzik bulmak için tek seçenek Google değildir.
 • Gizlilik en önemli önceliktir.

5. Yandex

Yandex, gezegendeki en popüler beşinci arama motoru olarak yer alıyor. Rusya merkezli arama motoru, düzen olarak Google’a benzemektedir. Şirket ayrıca bir mobil uygulama, bir tarayıcı, bir analiz aracı, bir bulut depolama hizmeti ve bir posta hizmeti geliştirmiştir.

Yandex’in Rusça bir tabanı vardır ve kullanıcıların resim, web sayfası, ses, harita ve haber aramasına izin verir. Yandex, Google’a çok benzer bir arayüze sahiptir. Ayrıca çok benzer bir şekilde çalışır. Hem Rusya’da hem de Avrupa’da popülerlik kazanan bir arama motoru olan Yandex, bu motorlardan biridir. Yandex, Rusya merkezli olduğu için gizlilik açısından en iyi seçenek değildir.

6. Gibiru:

Gizliliğe odaklanan Google Alternatifi. Bu arama motoru, kullanıcıların içerik için özel olarak arama yapmasına izin verse de, kullanıcılarının arama sorgularını kaydetmediklerini de belirtiyor.

Gibiru Arama Motoru Özellikleri:

 • Özel, sansürsüz aramalara izin verir.
 • Arama sorguları kaydedilmez.

7. Swisscows:

Swisscows, Gibiru gibi gizlilik odaklı bir motordur. Arama motoru kullanıcıların anonim olarak arama yapmasına izin verir. Swisscows ayrıca arama sorguları, IP adresleri veya kişisel veriler dahil olmak üzere kullanıcıları hakkında herhangi bir bilgi saklamaz. Bir İsviçre şirketi olan Swisscows’un gizlilik konusunda katı bir politikası vardır. Politikayı gözden geçirmelisiniz.

Swisscows arama motoru: Özellikler

 • Gizliliğe saygılı arama motoru.
 • Buna yararlı öneri etiketleri de dahildir.

Sonuç:

Google mevcut tek arama motoru değildir. Benzer pazar payına sahip birkaç tane daha var. Google alternatifleri de memnuniyetle karşılanmaktadır. “İnceleme” kategorimizde önerilerinize daha yakından bakabiliriz.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *