Google Authenticator Nasıl Kurulur? Google Auth Hakkında!

Uncategorized

Google Authenticator Nasıl Kurulur? Google Auth!

Google Authenticator nasıl yüklenir bu yazıda anlatılmıştır. Soruya cevap veriyorum. İki adımlı kimlik doğrulamayı etkinleştirmek için Google Authenticator’ı kullanabilirsiniz.

Google Authenticator, hesabınıza giriş yapan kişinin siz olduğunuzdan emin olmak için iki faktörlü doğrulama kullanır. Bu, normal kullanıcı adınız ve şifrenize ek olarak girdiğiniz tek seferlik, benzersiz bir kodla çözülür.

Google Authenticator nasıl kurulur?

Cep telefonunuz için Google Authenticator Uygulamasını indirin. Uygulama iOS cihazlarda App Store’da ve Android cihazlarda Google Play’de mevcuttur. Uygulamayı arama kutusuna “Google Authenticator” yazarak indirebilirsiniz.

Yedek kodlarınızı getirmeyi unutmayın. Yedek kodlarınızı unutursanız veya onlara erişemezseniz, profillerinize giriş yapamazsınız.

Google Authenticator Nasıl Çalışır?

Çoğu durumda, hesabınızla ilişkili bir telefon numarasına kısa mesajla tek seferlik bir erişim kodu gönderilebilir, ancak bunun yerine Google Authenticator uygulaması bu kodları akıllı telefonunuzda belirli bir süre geçerli olacak şekilde oluşturabilir. Bu kodlar, üçüncü bir tarafın oturum açmak için yalnızca şifrenize değil, aynı zamanda telefonunuza da erişmesi gerekeceğinden, başka hiç kimsenin hesaplarınıza erişememesini sağlar.

Google Authenticator, Google’ın hizmetlerinin yanı sıra Slack de dahil olmak üzere çok çeşitli diğer çevrimiçi profillerde de çalışır. Elbette bunlardan biri de Twitter.

Hesaplarınızda İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Etkinleştirin!

Google Authenticator ile kullanmak istediğiniz çevrimiçi hizmetler için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmeniz gerekir. Her platformun farklı bir iki faktörlü doğrulama süreci vardır. Kullanmayı planladığınız platform için ‘İki faktörlü kimlik doğrulama’ kılavuzunu kontrol edin. Bazı web sitelerinde iki faktörlü “2FA” olarak yazılır. Bu, ‘giriş’ sekmesi altında bulunabilir.

Hesabınız için iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirdikten sonra, bir sonraki adım kimlik doğrulayıcınızı hesabınıza bağlamaktır.

Google’ın iki faktörlü kimlik doğrulama sayfası, Google Authenticator ile Google hesabınızı bağlama sürecinde size yol gösterecektir. Google Authenticator’ı yalnızca farklı hizmetlere erişmek için kullanmak istiyorsanız, özelliği etkinleştirmeniz gerekmez.

Hesabınızı birkaç basit adımda kurabilirsiniz

Telefonunuzdaki Google Authenticator Uygulaması ve istediğiniz hizmetin İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kurulumu sayfası açıktır.

  1. Çevrimiçi hesabınız size bir anahtar veya barkod sağlayacaktır.
  2. Başlat hakkında daha fazla bilgi edinmek için dokunun Uygulamadaki Google Authenticator simgesine veya Google Authenticator düğmesine dokunun. + Zaten bağlı başka bir hesabınız varsa simge görünecektir.
  3. Barkodu Google Authenticator’ın yerleşik tarayıcısı ile de tarayabilirsiniz. Barkodu Google Authenticator’ın yerleşik tarayıcısı ile tarayın.
  4. Otomatik olarak hesabınıza bağlanacaksınız.

Oturum Açmak için Google Authenticator:

Google Authenticator’ı bağladıktan sonra hesaplarınızda oturum açmak kolaydır.

  1. Kullanıcı adınız ve şifrenizle her zamanki gibi oturum açın. Google Authenticator kullanarak ayarladığınız iki faktörlü doğrulamayı tamamlayın. Sonraki adım;
  2. Uygulama sizden Google Authenticator numarasını girmenizi isteyecektir.
  3. Hızlı bir şekilde giriş sayfasına dönün. Oturum açma işlemini tamamlamak için Google Authenticator numarasını girin. Google Authenticator uygulaması, kodu düzenli olarak değiştiren bir zamanlayıcı gösterir. Çevrimiçi olarak girdiğiniz kodun, girdiğinizde görünmeye devam edip etmediğini kontrol edin.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *