Kendinizi Google’dan Silin! 6 Adımda Her Şeyi Silin!

Uncategorized

Kendinizi Google’dan Kaldırın. Hakkınızdaki her şeyi 6 kolay adımda nasıl silebilirsiniz!

Bu makalede Google’ın hakkımızda tuttuğu tüm bilgileri nasıl sileceğimizi açıklayacağız. Google her saniye kullanıcıları hakkında veri toplar. Google, kullanıcıları hakkında veri toplayarak, analiz ederek ve satarak para kazanıyor. Bunu sadece arama motoru üzerinden değil, diğer ürünleri üzerinden de yapıyor. Verilerin teknoloji şirketleri için en önemli gelir kaynaklarından biri olduğunu görmek çok kolay.

Google’ı durdurmak imkansız. Tek bir ürün kullanmıyorsak muhtemelen iki ürün kullanıyoruz. Onu yavaşlatabilir ve bilgisini en aza indirebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacağız?

İlgili:

Kendinizi Google’dan Çıkarın

Aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilmeniz için Google Hesabınızda oturum açmış olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Giriş yaptıktan sonra, Google’ın hakkınızda bildiklerini en aza indirmek için adımları izlemeye başlayabilirsiniz.

  • Google her aramayı inceler. Bu, aramaları saklamasına ve analiz etmesine olanak tanır. Google hesabınıza giriş yaptıysanız, yapacağımız ilk şey Google Etkinlik Sayfasına girmektir. Google Etkinliğim Sayfasında, ziyaret ettiğiniz tüm web sitelerini göreceksiniz. Henüz yapmadıysanız, tıpkı bir tarayıcıda geçmişi sildiğinizde olduğu gibi, geçmişinizi kaldırmak için ‘Tüm Zamanlar’ seçeneğine tıklayın.
  • YouTube geçmişinizi silebilirsiniz. YouTube’da ne izlediğinizi veya ne aradığınızı biliyor musunuz? Google bunların kaydını tutar. Bir kez daha Google hesabınızda YouTube’a tıklayın. Burada, “Kayıt Etkinliği” başlıklı bölümü kapatabilirsiniz. Geçmişinizi temizleyin. Bu, izlemeyi tamamen ortadan kaldırmasa da en aza indirecektir. Bunun bir Google Dolandırıcılığı olduğunu asla unutmayın. Her zaman Google hizmetlerine alternatifler arayın.
  • Google konumunuzun da farkındadır. Bu biraz endişe verici mi? Evet, endişe verici. Konumunuza göre uyarlanmış reklamlar görmek oldukça korkutucudur. Reklamlar, gerçekleştirdiğiniz eylemlere dayanmaktadır. Bu veriler yanlış kişiler tarafından kötüye kullanılabilir ve gerçek hayatta farklı sonuçlara yol açabilir. Bir Android cihaz kullanıyorsanız Google hareketlerinizi daha net ve kolay bir şekilde takip edebilir. Google Zaman Tüneli’ne giriş yapın. Çöp kutusu görseline tıklayarak yerleri silebilirsiniz. Ayrıca belirli ayarları kullanarak reklamları özelleştirebilirsiniz. Bu ayarları Google Ads Setting’den hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

İlgili bölüm: Android DNS Nasıl Değiştirilir! Android’de DNS nasıl değiştirilir?

  • Uygulamaları ve verileri yönetmek için Google hesabınızı kullanın. Google’ın Etkinlik Sayfası, verilerinize erişebilen tüm uygulamaları açıkça gösterir. Google, hangi uygulamaların hangi verilere ve nasıl eriştiğini bilmenizi sağlar. Ayrıca rahatsız edici olanları kaldırmanıza da olanak tanır. Hesabınıza Erişen Uygulamalar Sayfasında hangi verilerin toplandığını ve hangi kısıtlamaların mevcut olduğunu öğrenebilirsiniz.
  • Google, şirket tarafından kaydedilen tüm verilerin indirilebileceğini iddia ediyor, ancak bu doğru değil. Toplanan verilerin bir kısmını kullanıcıları ile paylaşmaktadır. Toplanan verileri görüntülemek ve kontrol etmek için Google Takeout’ta oturum açın. Giriş yaptıktan sonra bir Dışa Aktarma oluşturmanız gerekecektir. Daha sonra topladığınız verilere erişebilir ve bunlara dayanarak bir karar verebilirsiniz.
  • Faturaya bir özet eklenir. GoogleBuda doğrudur. Google Hesap Özeti’ni ziyaret ederek hangi hizmetleri kullandığınız da dahil olmak üzere Google hesabınız hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz. Artık bu e-posta adresi için nereye kaydolduğunuz, hangi Google ürünlerini kullandığınız gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *