Güvenli Olmayan Site Nedir? Bu Uyarılara Dikkat Edin!

Uncategorized

Güvensiz Site Nedir? Bu uyarılara dikkat edin!

Yeni bir oyun indirmek veya bir programa göz atmak için bilmediğiniz bir web sitesine girdiğinizde bazı uyarılar görürsünüz. Bu yazıda, bu uyarıları ve onlarla nasıl başa çıkacağınızı tartışacağız. Bu tür sitelere sadece oyun indirirken ya da bir programa göz atarken değil, birçok farklı alanda rastlamak mümkün.

İnternette gezinirken bilgisayarınızdan, cep telefonunuzdan veya tarayıcınızdan bir bildirim veya uyarı aldığınızda endişelenebilir veya korkabilirsiniz. Paniğe kapılmamak önemlidir. Hepimiz ne diyeceğimizi biliyoruz, değil mi?

Hangi tarayıcıyı kullanıyor olursanız olun aşağıdaki uyarıları alabilirsiniz:

  • Bu web sitesi kötü amaçlı kod içeriyor.
  • Bu site kimlik avı veya yanıltıcı bir site olabilir.
  • Bu şüpheli bir web sitesidir.
  • Bu web sitesi kötü amaçlı kod içeriyor.

İşletim sisteminizden bir antivirüs veya güvenlik duvarını etkinleştirip etkinleştirmemenizi soran uyarılar alabilirsiniz.

İlgili:

Güvenli Olmayan Site Nedir? Bu uyarılara dikkat edin!

Kötü amaçlı yazılım hakkında uyarı veren bir web sitesine erişmeye çalışarak zaman veya enerji harcamayın. İhtiyacınız olan dosyayı veya içeriği hemen tamamen farklı bir web sitesinde bulmaya çalışmalısınız. Endişelenmeyin. Profilinize veya cihazınıza kötü amaçlı yazılım bulaşmayacaktır. Çünkü giriş yapmadınız. Tarayıcı tarafından kaydedildiniz. Sizinkinde yoksa bu özelliğe sahip bir tarayıcı kullanın.

Bir web sitesinin güvenli olmadığını belirten bir uyarı görürseniz, bunun nedeni SSL kullanılmamasıdır. Bu web sitesi HTTPS değil HTTP protokolünü kullanmaktadır. Ne yapmamız gerekiyor? Bu web sitesine erişilebilir, ancak bu web sitesinde herhangi bir kişisel veya finansal veri paylaşmamalısınız.

Özellikle Windows kullanıyorsanız, antivirüs veya güvenlik duvarınızı etkinleştirmenizi söyleyen bir uyarı görürseniz endişelenmenize gerek yoktur. Antivirüsünüzün kapalı ya da devre dışı olduğunu belirten bu uyarıda tek yapmanız gereken hızlıca yeniden etkinleştirmektir. Ne olduğundan emin değilseniz cihazınızı tarayın.

Başlat > Windows Güvenliği > Virüs ve Tehdit Koruması > Virüs ve Tehdit Koruması Ayarları > Ayarları Yönet yolunu izleyerek koruma seçeneklerinizi gözden geçirdiğinizden emin olun.

Windows 10, Güvenlik Duvarı Bu Uygulamanın Belirli Özelliklerini Engelledi gibi uyarılar da görüntüleyebilir. Neler olduğunu anlamak için güvenlik ayarlarınızı kontrol edin. Bir arama motorunda arama yaparak bu uyarıya neden olan uygulama hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Kötü amaçlı yazılım olduğundan şüpheleniyorsanız, dosyayı sildikten sonra bilgisayarınızı bir antivirüs programı ile taramayı unutmayın.

Tarayıcınızı açık tutun. antivirüsİşletimsisteminizi ve diğer uygulamaları güncelleyin. Güncellemeyi unuttuysanız otomatik güncellemeyi açın.

Lorentlabs, sunduğumuz farklı içeriklere hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *