Helyum Ağı Nedir? HNT Madenciliği Nasıl Yapılır?

Uncategorized

Bu makalede Helyum Ağı nedir? HNT nasıl çıkarılır? Sorularınızın cevaplarını ve bu proje hakkında diğer bilgileri bulabilirsiniz.

Helyum Ağı nedir?

Helium, dünyanın her yerinde kullanılabilen Nesnelerin İnterneti (IoT), blockchain destekli bir protokoldür. HNT, bu projenin kripto para birimidir.

Nesnelerin İnterneti, akıllı telefonlar, televizyonlar ve bilgisayarlar gibi cihazların bir internet ağına bağlanmasını sağlayan bir teknolojiyi ifade eder. Kullanıcıların cihazları uzaktan kontrol etmesini sağlar. Bu içerik size IoT hakkında detaylı bilgi verecektir.

HNT madencilik süreci nedir?

Helium Blockchain (The People’s Network olarak da bilinir), Nesnelerin İnterneti cihazlarına aracı olmadan erişime izin veren “Helium Hotspot” adlı bir ağ sistemi kullanır. Kullanıcılar hotspot görevi gören bir cihaz satın alarak Helium Blok Zincirine yardımcı olabilirler. Bununla birlikte, dağıtılmış etkin noktalar etkileşime girdikçe HNT coin kazanırlar. Birbirleri arasında veri transferi yapan ve sistemin güvenliğini sağlayan hotspotlar HNT ile ödüllendirilir. Kısacası HNT madenciliği, kullanıcıların bir hotspot ünitesine ve diğer hotspotlara bağlanmak için antenlere sahip olmasını gerektirir.

Helium’un kablosuz, merkezi olmayan ağların çoğalmasına izin veren blok zinciri şu anda binlerce hotspot çalıştırıyor.

Helium ne zaman kuruldu?

2013 yılında Helium, IoT’yi desteklemek için ana ağını geliştirmeye başladı.

HNT’nin kurucusu ve sahibi kimdir?

Shawn Fanning, Amir Haleem ve Sean Carey ile birlikte 2013 yılında projeyi başlattı.

Kapsam Kanıtı

Helium Network, Proof of Coverage Sistemini kullanmaktadır. Bu algoritma sıcak noktaları, birbirlerine olan mesafelerini hesaplar ve ödüller buna göre dağıtılır. Bir etkin noktayı işleten kişi için ödül ne kadar yüksekse, o kadar çok cihaz bağlanır.

İlgili:

Sorumluluk Reddi: Kripto paralarla ilgili içeriklerimiz yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Kripto para ve kripto para platformlarına ilişkin içerikler yalnızca haber ve bilgi amaçlıdır. İlgili risklerin farkında olun. Kripto para birimi bir ekonomik risk biçimi olduğu için.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *