iCloud’dan Fotoğraflar Nasıl Silinir – LorentLabs

Uncategorized

Fotoğrafları iCloud’dan Silme

Fotoğrafları saklamak için iCloud kullanıyorsanız ve bunları silmek için yardıma ihtiyacınız varsa bu makale tam size göre. Fotoğrafları iCloud’dan nasıl sileceğinizi öğrenmek için kılavuzumuzu ziyaret edin.

Bilmeniz gerekenler

 • IPhone fotoğraflarını silmeden önce iCloud’a otomatik yedeklemelerini kapatın.
 • Hakkında daha fazla bilgi edinmek içintıklayınAyrıca aşağıdakiler hakkındada daha fazla bilgi edinebilirsiniz: > [Apple Kimliğiniz] > iCloud > Fotoğraflar > iCloud Fotoğrafları’nı kapatın.
 • ICloud. com > Fotoğraflar > Silinecek fotoğrafları seçin > Çöp Kutusu simgesini tıklayın.

IPhone’dan Silinirse Fotoğraflar iCloud’da Kalır mı?

iCloud Fotoğrafları, iPhone’unuzdaki fotoğrafların bir yedeği değildir. Ancak iPhone’unuzdaki mevcut fotoğrafların bir kopyasıdır. Bir fotoğrafı herhangi bir yerden (iCloud Fotoğrafları veya iPhone’unuzdan) silerseniz, senkronizasyon özelliği sayesinde diğer yerlerden de silinecektir. Bir fotoğrafı iCloud’dan silerken iPhone’da tutmanın tek yolu otomatik senkronizasyonu kapatmaktır.

Bu nedenle, iPhone’unuzda iCloud Fotoğraf senkronizasyonunun etkin olup olmadığını kontrol edin:

 1. iPhone ana ekranınızdan Ayarlar ‘ı açın ve adınızın yazılı olduğu Apple Kimliği ‘ne tıklayın.
 2. iCloud > Fotoğraflar öğesine tıklayın.
 3. Eşzamanlamayı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için iCloud Fotoğrafları geçiş anahtarını kullanın.
 4. Fotoğrafları iPhone’dan silmeden iCloud’dan silmek için anahtarı kapalı konuma getirerek eşzamanlamayı kapatın.

Artık fotoğrafları iPhone’dan otomatik olarak kaldırmadan iCloud’dan silebilirsiniz. Başka bir Apple aygıtı için iCloud eşzamanlamasını kapatmak istiyorsanız aynı adımları izleyin.

Fotoğraflar ve videolar silindikten sonra hem iCloud’da hem de iPhone’da Son Silinenler klasörüne taşınacaktır . 30 gün sonra kalıcı olarak silinecekler, böylece fikrinizi değiştirirseniz onları kurtarabileceksiniz. Fotoğrafları 30 günden önce kalıcı olarak silmek için Son Silinenler klasörüne gidin ve Tümünü Sil ‘e tıklayın.

Fotoğrafları iPhone’da Tutarak iCloud’dan Silme:

Fotoğrafları iPhone’da silmeden iCloud’dan silmek için yukarıda gösterildiği gibi senkronizasyonu kapatın. Ardından aşağıdaki adımları izleyin:

 1. ICloud‘u açın. Apple Kimliğinizle herhangi bir tarayıcıda oturum açın ve ardından kimliğinizi doğrulayın.
 2. Fotoğraflar hakkında daha fazla bilgiedinmek için tıklayın.
 3. Ctrl Windows Command hakkında daha fazla bilgi edinmek için basın Klavyenizdeki (MacOS) tuşuna basarak silmek istediğiniz fotoğrafları seçin.
 4. Fotoğrafları silmek için sayfanın sağ üst köşesinde bulunan çöp kutusu simgesine tıklayın.
 5. Fotoğraflar iCloud’dan kaldırılacaktır. Aygıtınızdaki iCloud Fotoğrafları kapatıldığında iPhone’unuzun Fotoğraf Arşivi’ndeki fotoğraflar etkilenmeyecektir.

“iPhone Saklama Alanını Optimize Et” Ayarını Anlama

IPhone Saklama Alanını Optimize Etme Etkinleştirildiğinde, iPhone’unuzda yalnızca en son videolar ve fotoğraflar bulunur. IPhone’unuzun saklama alanı azalıyorsa iPhone, tüm tam çözünürlüklü fotoğrafları (ve videoları) yükler ve bunları iPhone’da daha küçük boyutlu sürümlerle değiştirir.

ICloud Fotoğrafları’ndan bir şey silerseniz verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Orijinalleri İndir ve Sakla Bu seçeneği belirlerseniz, iCloud Fotoğrafları’nı kapatıp fotoğrafları buluttan silmeye başladığınızda bile tüm fotoğraf arşiviniz telefonunuzda kalır (yeterli boş saklama alanı varsa). Yeterli saklama alanınız varsa, buluttan silseniz ve iCloud Fotoğrafları’nı kapatsanız bile tüm fotoğraflarınız telefonunuzda kalmaya devam edecektir.

İlgili: IPhone uygulama verilerini silerek iPhone’unuzda Yer Açın!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *