Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır? [Güncel]

Uncategorized

Instagram Son Görülme nasıl açılır ve kapatılır?

Instagram son görülmeyi nasıl kapatırsınız? Bu, birçok insanın sorduğu bir soru. Bu yazımızda sorunuza cevap veriyoruz. Bu içerik, Instagram Son Görülmeyi kapatma hakkında aklınıza gelebilecek tüm soruları yanıtlayacaktır.

Meta’nın sahibi olduğu Instagram’da son görülmeyi nasıl devre dışı bırakacağınıza bir göz atın.

Instagram:

Instagram, Facebook’a ait çevrimiçi bir fotoğraf paylaşım ve video paylaşım hizmetidir. Meta. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından geliştirildi ve Ekim 2010’da yalnızca iOS cihazlarda yayınlandı. Nisan 2012’de bir Android sürümü yayınlandı. Kasım 2012’de sınırlı özelliklere sahip bir web sitesi takip etti. Windows 10 Mobile, Windows 10 ve Windows 10 için uygulamalar daha sonra Ekim 2016 ve Nisan 2016’da yayınlandı. Uygulama, kullanıcıların medya yüklemesine olanak tanıyor; bu medya daha sonra filtreler kullanılarak düzenlenebiliyor ve etiketler ve konumlarla kategorize edilebiliyor. Kullanıcılar ayrıca medya hakkında yorum yapıp paylaşabiliyor ve hashtag’ler, konum etiketleri ve diğer özellikler aracılığıyla başkalarıyla bağlantı kurabiliyor. Trend olan içerikleri de görebilirsiniz. Instagram popüler bir sosyal ağdır. Kullanıcılar birbirlerinin gönderilerine bağlanabilir, takip edebilir ve yorum yapabilir.

Instagram, lansmanından bu yana kullanıcılar ve markalar arasında son derece popüler hale geldi. Nisan 2017’de Instagram’ın 800 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı ve 500.000.000’dan fazla günlük aktif kullanıcısı vardı. Instagram, markaların ürün ve hizmetlerini tanıtmak için atladıkları bir platformdur. Instagram birçok markanın büyük başarılara imza attığını, büyük takipçi kitleleri ve yüksek etkileşim oranları kazandığını gördü.

Instagram Son Görülmeyi Kapat

Instagram ile ilgili bilgileri okuduktan sonra şimdi Instagram Son Görülme özelliğinin nasıl kapatılacağını adım adım okuyacağız.

Instagram, başkalarının en son ne zaman giriş yaptığınızı bilmesini sağlayan “son görülme” adlı bir özelliğe sahiptir. Ancak, herkesin çevrimiçi olduğunuzu bilmesini istemeyebilirsiniz. “Son görülme” özelliğini kapatmanın bir yolu var, böylece insanlar en son ne zaman giriş yaptığınızı bilmeyecekler.

Instagram Son Görülme nasıl devre dışı bırakılır:

1. Instagram uygulamasının sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun.

2. Aşağı kaydırın ve “Ayarlar “ı seçin.

“Gizlilik ve Güvenlik” üzerine dokunun

4. Aşağı kaydırın ve “Etkinlik Durumu “na dokunun.

“Etkinlik Durumunu Göster” seçeneğini kapatabilirsiniz.

İnsanlar profilinizi görüntülediğinde, artık Instagram’da en son ne zaman aktif olduğunuzu göremeyecekler.

Instagram’ın “Son Görülme” özelliğini açmak veya kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Instagram Son Görülme özelliğini neden kapatmalısınız?

Birçok kişi Instagram’ın son görülme özelliğini çeşitli nedenlerle kapatır. Bazı kişiler, başkalarının en son ne zaman aktif olduğunu bilmeyerek gizliliklerini korumak isteyebilir. Diğer kişiler, birinin son etkinliğini görürken olası çatışmalardan veya garipliklerden kaçınmak isteyebilir. Benzer şekilde, bazı kişiler bu bilgileri paylaşmayabilir.

Instagram’da Son Görülme özelliğini kapatmak birkaç basit adımda yapılabilir. Bunu yapmak için, gizlilik ayarlarında son görülmenizi kapatmak için seçeneği seçmeniz yeterlidir. Bundan sonra, diğer kullanıcılar kullanıcının uygulamayı en son ne zaman kullandığını bilmeyecektir.

Genel olarak, insanlar çeşitli nedenlerle Instagram’ın son görülme durumunu kapatmak isteyebilir. Bazıları kendilerini korumak isterken bazıları da sadece olası garipliklerden kaçınmak isteyebilir. Son görülmeyi kapatma işlemi basittir ve yalnızca birkaç kolay adım gerektirir.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *