Instagram’da Taklitçilik Nedeniyle Kapatılan Hesaplar Nasıl Açılır?

Uncategorized

Sahte Instagram hesabı nasıl açılır?

Son zamanlarda taklit nedeniyle kapatılan hesapların nasıl yeniden açılacağına dair çok sayıda soru geliyor. Bu sorulara tek tek cevap vermek yerine bu içerikte bir web sitesi oluşturduk. Bu tür sorunlarla karşılaşanlara yardımcı olabilmeyi umuyoruz. Bu içerikte, taklit nedeniyle kapatılan hesaplarla ilgili içeriklere erişirken Instagram temalı içerikler önereceğiz.

Instagram dünyanın en popüler sosyal medya playformu. Bır çok kullanıcı Instagram’daki kaybolan fotoğraflarını tekrar bulmak istiyor.. Son zamanlarda bireysel şikayetlere dayalı olarak yapılan bu Instagram hesaplarının kapatılması bir sıkıntı haline geldi. Ne yazık ki şu anda bu basit saldırı için bir çözüm yok. Instagram’ın bu sorun için bir çözümü yok.

İlgili:

Saldırı stratejileri nedir?

Çok basit! Sizden çok daha fazla takipçisi olan sahte bir profil arıyorlar. Örneğin, yalnızca 500 takipçiniz varsa, 10000 takipçili sahte bir profil satın alırlar. Daha sonra kullanıcı adı, isim ve biyografiyi aynen kopyalarlar. Bundan sonra, fotoğrafınızı kopyalar ve profil resmini değiştirirler. Profilinizin sahte olduğu Instagram’a da bildirilir. Çok fazla takipçiniz yoksa Instagram hesabınızı kapatır. Daha sonra Instagram‘la iletişime geçmeniz gerekecekDüzeltmesi kolay. Son zamanlarda bu tür saldırılar hayran sayfalarında da gerçekleşiyor.

  • Fotoğraf ve video ekleyerek profil resminizi sık sık güncelleyin. Profil resminizi sık sık güncelleyin.
  • Bir hayran sayfanız ya da profiliniz varsa Ürün İşletmesi bölümünden Hayran Sayfası seçeneğini seçebilirsiniz.
  • Özgün içerik paylaşmanız daha faydalı olacaktır. Asla kopyalanmış içerik paylaşmamalısınız.
  • Hesabınızı gizli kullanarak bu saldırılardan korunamazsınız. Bu bilgi çok önemlidir. İnsanlar gizli bir hesabın kendilerini koruyacağını düşünüyor. Ama öyle değil.

Aşağıda listelenen adımları takip ederek taklit nedeniyle kapatılan hesabınızı artık açabilirsiniz. Pandemi nedeniyle Instagram’ın destek ekibinde tam personel bulunmayabilir. İlk forma yanıt alamazsanız lütfen ikinci bir form göndermeyin.

İlgili: Instagram güvenli mi? Kimlik avı kurbanı olmayın! İşte İpuçlarımız

  • Lütfen gerekli tüm bölümleri doldurun. “E-posta” yazan yere aktif e-posta adresinizi yazın. Instagram bu e-posta üzerinden cevap verecektir. E-postaya ulaşmanız önemlidir.
  • Instagram e-postadan daha fazla bilgi isteyebilir. Beyaz bir kağıda, kullanıcı adınızı, adınızı ve soyadınızı ve ayrıca postadaki numarayı yazdıracaklar.
  • Kullanıcı adı, ad ve soyad ve numara açıkça görülebilir olmalıdır. Fotoğraf çekildikten sonra bu görüntüyle cevap vermeli ve beklemelisiniz. Pandemi, bu sürecin normal maksimum 5 günden daha uzun sürmesine neden olabilir. Tersi bir durum yaşanırsa süreci tekrarlamanız gerekecektir. Diğer kişiye bir e-posta gönderin ve yüzünüzün açıkça göründüğünden ve kağıda yazılan bilgilerin doğru olduğundan emin olun.

Kimliğe bürünme nedeniyle hesaplar kapatıldı: Instagram’da nasıl mavi tik alırsınız? Instagram Hesap Doğrulama!

Lorentlabs, sunduğumuz farklı içeriklere hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *