Korku ve Açgözlülük Endeksi Nedir? Basit Bir Rehber!

Uncategorized

Korku ve Açgözlülük Endeksi (FGI) nedir? Bu basit bir rehber!

Bu makalede, Bitcoin ve altcoin piyasalarındaki düşüşten bu yana sıcak bir konu olan korku ve açgözlülük endeksleri tartışılacaktır. Korku ve Açgözlülük Endeksi nedir? Diye sorduğumuzda, bazı küçük ayrıntılardan da bahsedeceğiz.

İçeriğimize geçmeden önce size Korku ve Açgözlülük Endeksi hakkında hızlı bir genel bakış sunmak istiyoruz. Piyasada talihsiz bir düşüş yaşandığı için bu endeks hakkında bu kadar çok şey duydunuz. Bu grafik neredeyse herkes tarafından günlük olarak kontrol edilmektedir.

Korku ve açgözlülük göstergesi, kripto para birimi duyarlılığının 0 ila %100 aralığında değerlendirilmesini sağlar. Bu endeks korkuyu 0-49 ve açgözlülüğü 50-100 olarak tanımlar. Endeksi alt bölümlere ayırarak kesinlikle daha fazla ayrıntıya girebilirsiniz.

CNNMoney Korku ve Açgözlülük Endeksi bu endeksin temelini oluşturmaktadır. Korku, piyasadaki değer düşüklüğüne ve arz fazlalığına işaret eder. Açgözlülük ise kripto para piyasasında coin ya da tokenların aşırı değerlendiğini gösterir.

İlgili: “White paper” tam olarak nedir? Beyaz Kitaplar için Yazım ve Ayrıntılar

Korku ve Açgözlülük Endeksi Kontrolünü kullanarak piyasaya ne zaman gireceğinizi veya çıkacağınızı hızlı bir şekilde tahmin edebilirsiniz. Unutmadan, bu içeriğin yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını hatırlatalım. Tamamen haber ve bilgidir. Kripto para piyasasını takip eden çoğu kişinin grafiklere ve analizlere baktığını fark edeceksiniz. Bunun nedeni, kripto para alıp almama ya da alım satım yapıp yapmama gibi belirli kararları vermeden önce destekleyici verilere bakmalarıdır. Korku ve Açgözlülük Endeksi bu tür destekleyici verilerden biridir.

Kripto korku ve açgözlülük endeksi, piyasadaki korku ve açgözlülük hakkında fikir vermek için temel ve duyarlılık ölçümlerini birleştirir. Göstergeye güvenebilirsiniz, ancak tek başına değil. Yatırım yaparken riskleri göz önünde bulundurun.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi

CNNMoney başlangıçta hisse senetleri ve menkul kıymetlere yönelik duyguları analiz etmek için Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksini oluşturdu. Alternative.me daha sonra kendi versiyonunu kripto piyasası için uyarladı.

Endeks ölçeği üç kategoride sınıflandırılabilir:

  • 0-24: Aşırı Korku
  • Korku 25-49
  • Açgözlülük, 50-74
  • Aşırı Açgözlülük

İlgili:

Alternate.me her gün 0 ile %100 arasında yeni bir sayı oluşturuyor. 20 Temmuz 2021 itibarıyla, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde yalnızca Bitcoin ile ilgili bilgiler kullanılacak. Bunun nedeni, BTC’nin fiyatı ve duyarlılığının tüm kripto piyasası ile yakından ilişkili olmasıdır. Gelecekte muhtemelen Ethereum (ETH) ve BNB (Binance coin) gibi diğer büyük para birimlerini de dahil etme planları olacaktır.

Korku ve Açgözlülük Endeksini birçok web sitesinde bulabilirsiniz. Ancak yalnızca bu endekse bakmamalısınız. Sadece bu endeks ile işlem yapmaktan kaçının.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *