Likidite Madenciliği Nedir? Likidite Madenciliği Hakkında Tüm Detaylar!

Uncategorized

Likidite Madenciliği Nedir? Likit madencilik hakkında her şeyi öğrenin!

Likidite madenciliğinin ne olduğunu açıklarken, avantajları ve riskleri gibi konuyla ilgili önemli detaylara da yer veriyoruz.

Likidite Madenciliği Nedir?

Likidite Madenciliği, yatırımcıların ödül kazanmak için kripto paralarını çeşitli likidite havuzlarına ekleyebildikleri merkezi olmayan bir finansal değişim sistemidir.

Bybit Likidite Madenciliği

Bybit’te otomatik piyasa yapıcılığı (AMM) ile çalışan likidite havuzları bulunmaktadır. Yatırımcılar likidite sağlayıcı olmak istediklerinde bu havuzlara likidite katkısında bulunabilirler. Seçtikleri havuzlar da işlemlerin takasından yararlanır. Likidite sağlayıcının havuza eklediği kripto varlıklar, Bybit vadeli işlem piyasaları için likidite sağlar. Bu nedenle likidite sağlayıcılar hem işlem hem de takas ücretlerinden gelir elde ederler. Sonuç olarak, likidite sağlayıcılar geleneksel AMM’lerden daha yüksek bir getiri elde edebilmektedir.

Kaldıraç Desteği

Bybit, likiditenin kaldıraçlı madenciliğini destekler. Kazancınızı en üst düzeye çıkarmak ve 1 USDT’nin üzerindeki getirileri yeniden yatırmak için 3x kaldıraç kullanabilirsiniz. Ancak, 1x’in üzerinde kaldıraç kullanırsanız, likidasyon riskiyle karşılaşabilirsiniz.

Otomatik Yeniden Dengeleme

Likidite sağlayıcıları iki token eklerse sistem otomatik olarak tokenleri dönüştürecektir. Bu, tokenların eşit değerde olmasını sağlar. Bir token bir çift yerine tek bir token olarak eklenirse sistem tokenın yarı değerini dönüştürecektir.

Kullanıcı likidite eklemek veya kaldırmak için ödeme yapar mı?

Bybit, havuzlara likidite eklediğinizde veya çıkardığınızda ücret talep etmeyecektir. Ancak, havuzlara belirli bir yüzdeden daha fazla likidite eklerseniz kayma meydana gelebilir.

Getiriler nasıl hesaplanır?

Swaplardan veya diğer işlemlerden elde ettiğiniz gelir, likiditenize, havuzdaki toplam likiditeye ve toplam kazanca göre hesaplanacaktır. Ayrıca, toplam getiriniz her saat başı hesaplanacaktır. Her gün Türkiye saati ile 03.00’te henüz alınmamış toplam getiri güncellenir.

Anaparalara ilişkin risk bilgileri

Havuzlarda meydana gelen takaslar likidite sağlayıcılarına gelir elde etmek için kullanılabilir. Bybit Likidite Madenciliği risksiz değildir. Likidite sağlayıcıları kaldıraç kullanırsa likidasyon riski ortaya çıkabilir. Pozisyonları likide ederseniz, yatırdığınız tüm varlıkları kaybetmeniz mümkündür.

İlgili:

Yasal Uyarı: Bu web sitesinde kripto para türleri, kripto para platformları ve kripto para ile ilgili diğer konular hakkında yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *