Mainnet Nedir? Mainnet Kripto Para Birimlerinde Neden Önemlidir?

Uncategorized

Bu içerikle ilgili olarak Mainnet nedir? Mainnet kripto para birimleri için neden bu kadar önemlidir? Soruların yanıtlarını ve daha fazla ayrıntıyı konu üzerinde bulabilirsiniz. Mainnet sistemi nedir? Eğer bir sorunuz varsa doğru yerdesiniz.

Mainnet nedir?

Mainnet, daha önce başka bir blockchain ağı üzerinde faaliyet gösteren bir kripto para ağına verilen isimdir. Mainnet, daha önce ERC-20 Protokolü üzerinde faaliyet gösteren kripto para birimleri için bir mainnet oluşturmanın bir yoludur. Proje daha sonra Ethereum’un blok zincirinden bağımsız olarak kendi blok zincirinde işlem yapmaya başlar.

  • Kripto para geliştiricilerinin projelerini ERC-20 Standardı da dahil olmak üzere çeşitli ağlarda yayınlamayı seçmelerinin birçok nedeni vardır. Ana neden, proje için fon toplamaktır.

Testnet nedir ve ne işe yarar?

Geliştiriciler genellikle yeni kripto para projelerini Ethereum ağlarına bağlı olan ERC-20 standartlarında yayınlar. Bununla birlikte, ekip vaat ettiklerini gerçekleştirmek için zaman içinde çalışır. Mainnet’e hazırlık olarak ekip bir Testnet oluşturacaktır. Bu aşama, projenin uygunluğunu test etmek için kullanılır. Bu aşama, herhangi bir hatayı düzeltmek ve olası sorunları önlemek için kullanılır. Bu, ana ağa daha yumuşak bir geçiş sağlar ve herhangi bir sorunun ortaya çıkmasını önler. Proje tamamlandığında ve hedeflerine ulaşıldığında kendi blok zincirine geçecektir.

Mainnet Kripto Para Birimlerinde Neden Önemlidir?

  • Proje artık ERC-20 standardı yerine kendi ağında çalışan bir coindir.
  • Mainnetleştirilmiş bir projenin kuralları, diğer herhangi bir ağın kurallarından farklı olabilir.
  • Kendi blok zincirlerini kullanan kripto para birimleri artık işlevselliklerinde kısıtlanmamaktadır.
  • Ethereum, akıllı sözleşmeler ve transferler gibi işlem ücretlerini belirler. Mainnet ağı, projelerin kendi ücretlerini belirlemelerine ve işlemleri hızlandırmalarına olanak tanır.
  • Yatırımcılar, kendi blok zincirleri olan Mainnet’e geçiş yapan projelere daha fazla ilgi gösteriyor. Mainnet projenin prestijini artırır.
  • Kripto para kullanıcıları artarsa, büyük borsalarda listelenebilirler. Her zaman olduğu gibi, bu kripto para biriminin büyümesini destekler.
  • Coinmarketcap.com/tr/ adresini ziyaret ederek kripto paranın Testnet ve Mainnet üzerindeki ilerlemesini takip edebilirsiniz.

Ethereum ağında kalan tokenlerin mainnet üzerindeki coinlerle takas edilmesi

Mainnet, projenin Ethereum ağındaki mevcut ERC-20 jetonları ile ana ağındaki jetonlar arasındaki değişimin sonucudur. Bu takas gerekliydi çünkü ana ağındaki kripto para birimi hala ERC-20 protokolünü kullanan tokenlerle uyumsuzdu. Bu değişim, kripto para biriminin ana ağında çalışmaya başlamasına olanak tanır.

Mainnet nedir ve ne işe yarar? Soru ile ilgili olarak

Sorumluluk Reddi: Bu makalenin içeriği, yatırım kararları almak için bir temel veya yatırım yapmak için bir öneri olarak hizmet etmemelidir.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *