Mana Coin Nedir? Decentraland (MANA) Ne Yapar?

Uncategorized

Mana Coin nedir? Decentraland (MANA) ne işe yarar?

Bu makale size bir metaverse coin olan Decentraland (MANA) hakkında daha fazla bilgi sağlayacaktır. MANA Coin nedir? MANA Coin’i nereden satın alabilirsiniz? Sorularınızı yanıtlarken, Decentraland ve MANA’nın kurucusunu, ağlarını ve MANA’yı bu kadar ilginç kılan şeyleri de tartışacağız.

MANA Coin Decentraland nedir?

Ethereum tabanlı bir kripto para birimi olan MANA Coin, ilk token arzının ardından 2017 yılında piyasaya sürüldü. MANA Coin 2 yıllık bir beta sürecinden geçmiştir. Şubat 2020’de betayı tüm kullanıcılara açtı. Decentraland, kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına ve coin kazanmasına olanak tanır.

Bir Metaverse Coin olduğu için kullanıcılar Decentraland üzerinde arsa satın alabilirler. Bu araziler onlara bağlıdır. Bir arsa satın aldığınızda, üzerine inşaat yapabiliyorsunuz. Bir Metaverse evreni yaratmaya çalışan bir proje olan Decentraland’in 2 tokeni bulunuyor. Bildiğiniz gibi biri MANA, diğeri ise LAND. MANA coinlerini yakmak size LANDs (NFT) verecektir. MANA, oyunda avatar, özel eşya ve kıyafet satın almak için kullanılıyor.

Ariel Meilich, Esteban Ortano ve Decentraland Vakfı 2015 yılında kuruldu. Meilich platformun tasarım ve içeriğini yönetirken, Esteban ordano projenin teknik altyapısı üzerinde çalışıyor.

 • MANA kullanıcılarına tam kontrol sağlıyor.
 • Bu merkezi olmayan, sanal bir evren.
 • Metaverse bunun bir parçasıdır.
 • Decentraland kullanıcıları oyun içindeki öğeleri satın alabilirler.
 • Decentraland kullanıcıları kendi uygulamalarını oluşturabilir.
 • Markalar reklam vermek için Decentraland’da arazi satın alabilirler.
 • Kullanıcılar NFT’ler oluşturabilir. Decentraland, kullanıcıların NFT’leri satın almasına ve satmasına olanak tanır.
 • Decentraland, her biri 256m2 ölçülerinde 90.000’den fazla araziden oluşmaktadır. Arazi, bu arazilerin sanal unvanını temsil eden bir ERC-721 Token’dır.
 • MANA satın aldıysanız, ERC-20 varlıklarını kabul eden Ethereum cüzdanlarında saklayabilirsiniz.
 • Donanım cüzdanları Decentraland Metamask Fortmatic Ledger tarafından kullanılabilir

İlgili:

Decentraland Nedir?

DAO, Decenteralized Autonomous Organization’ın kısaltmasıdır. Türkçe çevirisi “Merkezi Olmayan Özerk Organizasyon “dur. Decentraland DAO, Decentraland’i oluşturan varlıkların ve akıllı sözleşmelerin bir koleksiyonudur. Bunlar arasında sözleşmeler, giysiler ve pazar yeri bulunmaktadır. MANA, DAO’nun güncellemeleri ve gelecekteki genişlemesi sayesinde (Yol Haritasına göre) büyümeye devam edecektir.

MANA’nın şu anda 3,02 dolar olan fiyatı, metaverse popülerlik kazandığından beri önemli bir artış gösterdi. Geleceğini tahmin etmek mümkün değil. Facebook’un duyurusunu takip eden iki haftalık dönemde değeri %313 oranında artmıştır.

O halde MANA’yı nasıl satın alabiliriz?

MANA, kripto para borsalarının çoğunda bulunabilir. MANA, dünya çapındaki birçok kripto para borsasında mevcuttur.

Decentraland nereden alınır?

MANA’yı (Decentraland) küresel kripto para borsalarından satın alabilirsiniz. Ancak, herkese MANA’yı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yerel borsalarda ve sevibet de bulabileceğinizi hatırlatmak isterim.

Bir kripto para borsasından nasıl MANA satın alabilirim?

 • Tercih ettiğiniz ve en güvenilir borsada bir hesabınız yoksa hızlıca bir profil oluşturun.
 • Küresel bir ticaret borsasına üyeyseniz, yerel borsanızı kullanarak USDT gönderin.
 • Al/Sat bölümüne tıklayın ve USDT hesabınıza eklendikten sonra işlemi tamamlayın.
 • Görüntülenen bölümdeki arama kutusuna MANA yazın.
 • MANA miktarını ve fiyatını onaylayın. İşte bu kadar!

Sorumluluk Reddi: Bu içerik, yatırım kararları almak için bir temel olarak veya yatırım işlemleri için bir öneri olarak kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. İlgili riskleri anladığınızdan emin olmalı, deneyiminizi ve yatırım hedeflerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Gerekirse bağımsız finansal danışmanlık alın. Kullanıcılar tüm yatırımlardan, kayıplardan/kârlardan ve kullanımdan sorumludur.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *