Michael Saylor Kimdir? Bilinmeyen Detaylar ve Daha Fazlası!

Uncategorized

Michael Saylor – Kimdir o? Kariyeri, Bitcoin Yolculuğu ve Bilinmeyenleri

Michael Saylor şirketi Amerika’da kurdu. MicroStrategyBuşirket bulut tabanlı, mobil ve iş zekası hizmetleri sunuyor. Son dönemin trendi Bitcoin’in de en önde gelen isimlerinden olan bu ismin hayatına bir göz atın.

Michael Saylor’ın kısaca hayatı:

Michael Saylar, 4 Şubat 1965 tarihinde doğdu. Babası ABD Hava Kuvvetleri subayıdır ve onu ABD’de ve yurtdışında çeşitli üslere taşımıştır. Michael Saylar liseden birincilikle mezun oldu
MassachusettsInstitute of Technology SchoolAeronauticsand Astronautics ‘e tam burslu olarak katıldı. Bilim, Teknoloji ve Toplum alanında uzmanlaştı, çift diploma aldı ve MIT’den üstün başarıyla mezun oldu. Bu süre zarfında bilgisayar simülasyonlarının iş dünyasına ve kamu politikalarına uygulanışını gözlemleme fırsatı buldu. Bu deneyim ona bu konuda bir tez yazması ve kariyerine devam etmesi için ilham verdi.

Michael Saylor’ın Kariyeri

Michael Saylor MicroStragety’yi 24 yaşındayken kurdu. Bulut üzerinden mobil yazılım ve hizmet sağlayıcısı olan MicroStrategy 1998 yılında halka açıldı. Dünya çapında binlerce şirket için kurumsal analitik yazılım ve mobilite alanında lider oldular. MicroStrategy’nin yanı sıra vakıf tarafından yönetilen Saylor Vakfı’nı da kurdu. Alarm.com’un kurucu ortağı oldu ve bulut hizmetleri sunan ilk şirketlerden biri olan Angel.com’u yarattı.

Saylor başarılı bir girişimcilik kariyerine sahiptir. 1999 yılında MIT Technology Review’un “35 Yaş Altı Yenilikçiler “inden biri olarak seçildi.

Bir vakıf olan Saylor Academy, sanat, eğitim, mültecilere yardım, çocuk sağlığı ve çevrenin korunmasını desteklemek için milyonlarca dolar bağışta bulundu. Aynı dönemde Saylor Vakfı, Saylor Akademi’yi hayata geçirdi. Bu akademi öğrencilere geniş bir eğitim yelpazesi sunmaktadır.

ms iiss
Michael Saylor

Michael Saylor’ın Bitcoin Yolculuğu

MicroStrategy yirmi bir yıl önce dot-com balonu sırasında, hatta dolandırıcılık suçlamalarından sonra milyarlarca dolar zarara uğramış ve neredeyse şirketi çökertmişti. Geçen yıla kadar merkezi olmayan bir para birimi önerildiğinde, MicroStrategy gelenekçi doğasından ödün vermedi ve buna karşı çıktı. Mart 2020’de artık nakit para taşıyamayacağını fark ettikten sonra en iyi çözümü araştırmaya başladı.

bitcoin halving

11 Ağustos 2020’de şirketinin tüm nakit parasını Bitcoin’e dönüştürdü. Bu miktardaki para yeterli olmadığından kripto para yatırımını artırmak için 2 milyar doların üzerinde borç aldı. Bir röportajında “bir gün milyarlarca kişi dijital değere sahip olacak. Biz de o zaman milyarların önünde olmak istiyoruz.” Teknoloji ağı ve potansiyeli nedeniyle sistemin ilgisini çekmiş. Saylor, Bitcoin’in Apple ve Facebook gibi diğer teknoloji platformlarından farklı olduğunu, çünkü herhangi bir otorite tarafından kontrol edilmeyen saf bir teknoloji platformu olduğunu söylüyor. Michael Saylor 1 Eylül’de MicroStrategy için 5.050 Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bu, MicroStrategy’nin toplam rezervini 114.000 Bitcoin’in üzerine çıkardı. Kendisinin elinde yaklaşık 18,000 Bitcoin bulunuyor.

Bitcoin hakkındaki tweetleri Twitter’da yaygın olarak bulunmaktadır.

İlgili: CZ Kimdir?

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *