Netflix Hızı Nasıl Test Edilir? İşte Basit Bir Kılavuz!

Uncategorized

Netflix Hızı Nasıl Test Edilir İşte basit bir rehber!

Netflix’in bu içerikteki hızını nasıl test edebilirim? Soruyu yanıtlarken, tüm önemli ayrıntılara değineceğiz. Bu içerik bazı faydalı ipuçları içeriyor. Örneğin fast.com’a giriş yapın. FAST hız testi uygulamasını indirin. Testi başlatın. Test kısa bir süre içinde bitecektir. Sadece saniyeler sürecektir. Sonuçlara göre daha fazla bilgi alabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Bugün bizimle iletişime geçin butonuna tıklayın. Buraya tıklayarak hakkımızda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Buraya tıklayarak bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. düğmesine tıklayın. Netflix’in farklı video kaliteleri için önerilen hızları listelediği de bilinmektedir. Örnek olarak, SD için 3 Mbps, HD için 5 Mbps ve Ultra HD/4K için 25 Mbps önerilmektedir.

Netflix İnternet Hız Testi Nasıl Kullanılır

FAST hız testi uygulamasını veya Fast.com’u kullanarak Netflix akışını kontrol edebilirsiniz. İkisi de aynı şekilde çalışır.

  1. Fast.com uygulamasını indirin veya Fast.com’u açın. FAST Hız Testi Uygulaması. Netflix Hız Testi Uygulaması Android, iPhone ve iPad’de çalışır.
  2. Test hemen başlar. Testin bitmesi için birkaç dakika bekleyin.
  3. Bu noktada hızınızın kaydedilmiş olması mümkündür. Bunun doğru olduğunu varsayabilirsiniz. İyi bir ortalama elde etmek için her zaman birden fazla test yapmalısınız.
  4. Ayarlara Sonuçlar ekranındaki Daha fazla bilgi edin düğmesine tıklayarak erişebilirsiniz. Ayarlarda, minimum ve maksimum paralel bağlantılar veya test süresi gibi seçenekleri ayarlayabilirsiniz. Amaçlarından emin değilseniz ayarları kendi haline bırakabilirsiniz.

Fast.com nedir?

Fast.com, Netflix’in hız testleri için resmi web sitesidir. Netflix’in testi diğer hız testlerine benzemez. Dünyanın herhangi bir yerindeki, asla bağlanamayacağınız rastgele bir sunucuya olan bağlantınızı test etmek yerine, Netflix’in içerik dağıtım hizmetini kullanır. Netflix aboneliğiniz aktif olmasa bile aracı bir hız testi olarak kullanmak mümkündür. Fast.com, planınız daha düşük kaliteli bir Netflix yayın planına abone olmaksa faydalı olabilir. İnternet bağlantınızın Netflix videoları için yeterince hızlı olup olmadığını veya yükseltme yapmanız gerekip gerekmediğini belirlemek için kullanılabilir. Fast’in mobil uygulaması iOS ve Android cihazların yanı sıra bilgisayarlar için de kullanılabilir.

Netflix Hata Kodunu Düzeltme: UI-800-2

Netflix İnternet Hızı:

Artık cihazınızın ağı ile Netflix sunucuları arasındaki maksimum hızı belirlediniz. Sıra, özellikle Ultra HD/4K videolar gündeminizdeyse, Netflix akışının sizin için yeterince hızlı olup olmayacağını belirlemeye geldi.

Netflix, farklı video kaliteleri için önerilen internet hızlarını içeren bir liste sunar. Ağınızın bu videoları izleyip izleyemeyeceğini belirlemek için hızınızı önerilen listeyle karşılaştırın.

  • SD kalitesi için 3 Mbps önerilir.
  • HD kalitesi için 5 Mbps önerilir.
  • ultra HD/4K için 25 Mbps önerilir.

İnternetinizi Daha Hızlı Yapabilir misiniz?

Netflix hız testi sonuçlarınız Netflix’in önerileri kadar iyi değilse, bu internet bağlantınızın çok yavaş olduğunu gösterebilir. Netflix aboneliğinizi iptal etmek ya da hızını düşürmek için acele etmeyin. İnternetinizin hızını belirlemenin iki yolu vardır.

4K veya daha yüksek kalitede video izlemek için daha yüksek bir hız için ekstra ödeme yapıyor olabilirsiniz. Netflix hızınızı sınırlayan başka faktörler de olabilir. Bant genişliğine aç uygulamaları sınırlandırarak internetinizi hızlandırabilirsiniz.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *