Polkadot Nedir? Polkadot’un (DOT Coin) Avantajları ve Geleceği!

Uncategorized

Polkadot (DOT Coin) nedir? Polkadot Coin: avantajları ve geleceği!

Polkadot nedir? Sorusunu cevaplarken DOT detaylarının yanı sıra Polkadot’un geleceğini de ele alacağız. İçeriği hazırlarken 1 DOT’un 7,24 dolara eşit olduğunu öğrendik. İçeriğe geçmeden önce yatırım tavsiyesi vermediğini, sadece haber ve bilgi verdiğini hatırlatalım.

Polkadot, Dr. Gavin Wood için yepyeni bir isim. İsimle başlayalım. Dr. Gavin Wood Ethereum’un kurucularından biri. Onu tanıyor olabilirsiniz. Solidity programlama dillerini de geliştiren Wood, Polkadot fikrini 2016 yılında yayınladığı bir makalede ortaya attı.

Wood, bu fikir geliştirme aşamasındayken, merkezi olmayan web teknolojilerinin araştırılması ve geliştirilmesi için Web3 Vakfı’nın kurulduğunu duyurdu.

Web3 Vakfı, 19 Ağustos 2019 tarihinde Polkadot DOT coin ve ağını duyuracak.

Polkadot, herkes için açık kaynaklı bir protokol olarak oluşturuldu. Polkadot’un yerel tokeni DOT, herhangi bir madencilik yöntemiyle çoğaltılamaz. Kısacası, DOT coinleri çıkarılamaz. Polkadot, Web3 Vakfı’nın ve alt ekiplerinin odak noktası olacaktır.

Polkadot, parachainadı verilen bireysel bloklardan oluşurRelayChain ise ana zincirin adıdır.

İlgili:

Polkadot birçok kişi ve şirket tarafından desteklenmektedir. Onlar da desteklemek için nedenler buldular. Polkadot onlara belirli avantajlar sağlıyor. En önemli faydalarından biri, Web3 Vakfı’nın ve alt ekiplerin ele aldığı ölçeklendirme, özelleştirme, birlikte çalışabilirlik ve yönetişim sorunlarını çözmesidir. Ayrıca, sistemin ölçeklendirme kriterlerinin birçoğunu karşıladığı da açıktır. Polkadot özelleştirilebilir bir sistem olarak da adlandırılabilir. Polkadot’un protokolü her bir blok zincirinin özel ihtiyaçlarına uyacak şekilde optimize edilebilir. Kod nötralize edilebilir ve sistemin verimliliği ve güvenliği artırılabilir.

Blockchain altyapısını kullanan çoğu proje gibi Polkadot’un da kendi yer belirteci vardır. DOT adı verilen bu tokenin kullanımı şu anda sınırlı. DOT sahipleri Polkadot anketlerine ve etkinliklerine katılabiliyor. Kullanıcılar yönetme hakkına sahip. Staking ve bonding süreçleri de kullanılmaktadır.

DOT coinlerini nereden satın alabilirim? Polkadot adı altında tüm büyük küresel ve yerel borsalarda bulabilirsiniz. Hem USDT hem de TL cinsinden satın alabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu içerik asla yatırım kararları vermek için kullanılmamalı ve asla yatırım işlemlerinin bir onayı olarak alınmamalıdır. Riskleri tam olarak anladığınızdan emin olmalı ve ayrıca uzmanlık seviyenizi, yatırım hedeflerinizi ve gerekirse bağımsız finansal danışmanlığı dikkate almalısınız. Tüm yatırımlardan, kayıp/kazançlardan ve kullanımdan kullanıcılar sorumludur.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *