Robert Kiyosaki Kimdir? Milyoner Olmanın Sırları! [Özel]

Uncategorized

Robert Kiyosaki kimdir? Milyoner olmanın sırları!

Bu sayfanın içeriği nedir? Robert Kiyosaki neler yapmıştır? Soruların cevapları ve daha fazla ayrıntı verilmektedir. Şimdi bu milyonere daha yakından bakalım.

Robert Kiyosaki kimdir?

Robert Toru Kiyosaki (Japon asıllı Amerikalı) bir iş adamı ve yazardır. Aynı zamanda Rich Dad Company (kitaplar ve videolar aracılığıyla kişisel finans eğitimi sunan özel bir finansal eğitim firması) ve Rich Global LLC’nin kurucusudur.

1947’de Hawaii Hilo’da doğan Kiyosaki, babasının öğretmen olması nedeniyle üstün bir eğitim aldı. Hilo Lisesi’nden ve Deniz Ticaret Akademisi’nden onur derecesiyle mezun oldu. 1969 yılında güverte subayı oldu. 1972 yılında Vietnam Savaşı’nda bir helikopter savaş gemisinde pilot olarak görev yaptı. Başarılarından dolayı Hava Madalyası aldı. 1974 yılında Deniz Piyadeleri’nden ayrıldı.

Robert Kiyosaki Kariyeri:

Kiyosaki, 1980 yılında tişört üreten bir iş kurdu, ancak satışlar durgunlaştı ve sonunda iflas etti. Ancak Kiyosaki, ikinci işinde de istediği başarı düzeyine ulaşamadı. Hisse senedi ve gayrimenkul yatırımlarında başarısız oldu. O sırada evsiz ve beş parasız olmasına rağmen, bu başarısızlıklara rağmen umutsuzluğa kapılmadı. Bu hatalardan ders çıkardıktan sonra, çok müreffeh bir geleceğe doğru adım adım yürümeyi başardı. Deneyimlerini başkalarıyla paylaşmak istedi. İnsanlara iş hayatında yaşadıkları başarısızlıklara rağmen pes etmemeleri gerektiğini ve hangi adımları atmaları gerektiğini anlattı.

Ses kitapları tarihin en çok satan kitapları arasında yer alıyor.

Robert Kiyosaki, finansal yatırım ve iş hayatı üzerine kitaplar yazmıştır. Ancak; Zengin Baba Yoksul Babakitaplarından biri dünyanın en çok okunanlarından biri olmuştur. Yıllarca Wall Street Journal ve The New York Times’ın En Çok Satan 10 Kitap listelerinde yer alan bu kitap, Wall Street Journal’ın listesinde de zirveye yerleşmiştir. Bu kitap, hikayeyi görsel olarak okumak isteyenler için CD olarak da mevcuttur.

Robert Kiyosaki milyonlar için bir ilham kaynağıdır.

“En büyük başarı, yol boyunca yaşadığınız hayal kırıklıklarının üstesinden ne kadar iyi geldiğinizin yanı sıra iradenizin ve hayallerinizin gücüyle ölçülür.” kiyosaki, başarısızlıktan sonra pes etmemenin önemini ve başarma arzunuzu kaybetmeden mantıklı adımlar attığınız takdirde hayallerinize ulaşabileceğinizi vurgulamıştır.

Kiyosaki, bir girişimcinin sahip olması ve olmaması gereken özelliklerin altını çizerek başarılı bir girişimcilik hayatının koşulları hakkında da bilgi vermiştir. Kitapları ve eğitimleri uzun yıllardır birçok kişi için ilham kaynağı olmuştur. Kiyosaki, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok başka kitap yazmıştır:

  • Nakit Akışı – Ölçüm Çeyreği
  • Zengin Çocuk Akıllı Çocuk
  • Zengin Baba’nın yatırım rehberi
  • Zengin Baba’nın Kehaneti
  • Genç Emekli Zengin Emekli
  • Zengin Baba finansal IQ’nuzu artırıyor
  • İş Okulu
  • Gençler için Zengin Baba Yoksul Baba
  • Zengin Baba’nın Zenginlik Komplosu
  • Zengin Olmanızı İstiyoruz
Robert Kiyosaki kimdir
Robert Kiyosaki kimdir?

Bitcoin ve Robert Kiyosaki

Tanınmış bir yazar ve işadamı olan Robert Kiyosaki de önde gelen destekçilerden biri. Bitcoin. Hatta Kiyosaki, yükselen enflasyon ve dolardaki değer kaybının Bitcoin’e verdiği desteğin arkasındaki nedenler olduğunu ifade etti. Kiyosaki, BTC’yi para kazanmak için tercih etmediğini belirtti. Bunun yerine servetini değer kaybından korumak için kullanıyor ve Bitcoin’i dijital para birimi olarak görüyor. Kiyosaki, kripto piyasasının geleceği konusunda iyimser olmakla birlikte, yatırımcıların sadece kendi araştırmalarını yaptıktan sonra yatırım yapmaları gerektiğini söyledi.

Bu makale de ilginizi çekebilir:

Nick Szabo Hayatı!
Michael Saylor Kimdir?

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *