Seri Katil Belgeselleri: En İyi Netflix Belgeselleri!

Uncategorized

Seri Katil Belgeselleri!

Bu yazımızda seri katil belgesel filmlerini ele alacağız. Şimdiye kadar izlediğiniz seri katil belgeselleri listesini unutalım.

Netflix, seri katil belgeselleri için mükemmel bir platform. Netflix’te bulunan en iyi seri katil belgesellerine aşağıdan bir göz atın.

Seri katillerin hayatları iğrenç bir hayranlık kaynağıdır. Tüm o kötü şeyleri neden yaptıklarını bilmek isteriz. Bu konuda meraklı olmak aslında oldukça ilginç. Ayrıca, sorgulamaya verdikleri tepkileri görmek de büyüleyici.

İzlenecek çok şey varNetflix İşte en iyi seri katil belgesel filmleri. İşte seri katillerle ilgili en iyi Netflix belgeselleri!

Seri Katil Belgeselleri: En İyi Netflix Belgeselleri!

Seri katil belgesellerinden hazırladığımız bir liste.

1. Bir Katille Konuşmalar – Ted Bundy Ses Kayıtları

Bu katilin ürkütücü zihniyetine dair bir fikir edinmek ister misiniz? Bu belgesel Ted Bundy’ye detaylı bir bakış sunuyor. Zayıf kalpli olanlar için değil. Bu kitap onun cinayet çılgınlığının birçok detayını içeriyor.

Bundy’nin kendisini ve eylemlerini tanımlarken kullandığı üslup belki de daha da rahatsız edici. Ted Bundy, seri katillerle ilgili belgeselleri seviyorsanız izlemeye değer bir belgesel. Bu listenin sadece bir seçki olduğunu unutmayın.

2. Bir Seri Katil ile Röportaj

Bir başka korkunç hikâye. Arthur Shawcross’un işlediği suçlar Bir Seri Katille Görüşme’de anlatılmaktadır. Seri katil Arthur Shawcross, Genesee Nehri Katili olarak da anılmaktadır. 25 yıllık hapis cezasını çekerken 2008 yılında hapishanede ölmüştür. Bu belgesel de Ted Bundy Tapes gibi Shawcross’un işlediği suçları rahatsız edici ayrıntılarla anlatıyor.

Shawcross’un röportajı bu belgeselin en tüyler ürpertici anıdır. Bu seri katil, dehşet verici davranışlarını tartışmaktan zevk alan soğuk kalpli, cani bir adam olarak tasvir ediliyor. Bu belgesel, seri katillerin işledikleri suçlar ve kendileri hakkında konuşurken takındıkları küstah tavra ışık tutan mükemmel bir belgesel.

3. İtiraf Katili!

Bu kitap listedeki diğer kitaplardan biraz farklı. Henry Lee Lucas’ın hayatına ve işlediği suçlara odaklanıyor. Neden farklı? Cinayet suçundan bir dizi tutuklamanın ardından Lucas bir süre sonra daha fazla cinayet işlediğini itiraf eder. Ancak doğruyu söyleyip söylemediğini anlamak mümkün değildir.

Dizinin tadını kaçırabileceği için burada çok fazla ayrıntıya girmeyeceğiz, ancak beceriksiz yetkililer ve Lucas’ın koşulları manipüle etmesi ilgi çekici bir seyirlik oluşturuyor. Bir sosyopatın/psikopatın durumları nasıl kendi lehine kullanabildiğini görmek istiyorsanız, bu ideal bir belgesel.

4. Katil Derecelendirmeleri

Katil Reytingler, açgözlülüğün baskının önüne geçtiğinde neler olabileceğini vurgulayan gerçekten üzücü bir hikaye. Film, polis olmadan önce Brezilyalı bir politikacı olarak işe başlayan Wallace Souza’ya yakından bakıyor.

Souza’nın kendi başına bir seri katil olup olmadığı bir varsayım meselesidir, ancak programının reytinglerini artırmak için beş kişiyi öldürmesi için bir kiralık katil tutar. Suçluların çoğu zaman göz önünde nasıl saklandıklarını görmek istiyorsanız, bu harika bir dizi.

5. Unabomber – Kendi Sözleriyle!

Ted Kaczynski’nin bir seri katil olup olmadığını söylemek zor. O daha çok bir “seri bombacı” idi. Ancak, bombalama çılgınlığı sırasında üç kişiyi öldürdü. Bu kesinlikle bir seri katilin kriterlerini karşılıyor.

Bu davayla ilgili en ilginç şey, Unabomber’ın entelektüel bir genç adamdan soğuk kalpli bir bombacıya geçişini anlatmasıdır. Polis onu nihayet 1996’da yakaladı ve ölmediyse bile hala hapiste.

6. Suçlu Aklın İçinde!

Criminal Mind 50 dakikalık dört bölüme ayrılmış bir dizidir. Her bölüm farklı bir suç faaliyetini ele alıyor. Ancak ilk bölüm – Seri Katiller – bizim aradığımız bölüm. Bölümde profesyonellerden uzman analizleri yer alıyor.

Bu uzmanlar kriminal profil uzmanlarından psikologlara ve nörologlara kadar uzanıyor. Genel olarak gerçek suç belgesellerinin hayranıysanız, bu izleme listeniz için harika bir seçim olabilir.

7. Yan Kapıdaki Şeytan!

Emmy ödüllü Wild, Wild Country belgeselinin yapımcılarından Nazi Ölüm Kampı gardiyanı “Korkunç İvan “ın hikayesini anlatıyor. Bu karakterin hapishane gardiyanı olarak görev yaptığı süre boyunca pek çok insanı soğukkanlılıkla öldürdüğüne şüphe yok. Bu da onun bir “seri katil” olduğunun kanıtıdır. Geçmiş tarihi aydınlatan bir belgesel.

8. Ben Bir Katilim!

Birden fazla suçu ele alan bir başka dizi. I Am A Killer, ölüm hücresindeki katillerin hayatlarına bakıyor. Hepsi seri katil değil. Ancak dördüncü bölüm “Sympathy for the Devil” (Şeytana Sempati), Teksas’ın Ölüm Sırası’nı onurlandıran en genç mahkum olan Miguel Angel Martinez’e odaklanıyor. Üç kişiyi öldürdü ve üç cinayetin de Satanizm ile bağlantısı vardı. Dizinin tamamı izlemeye değer, ancak bu gerçekten tüyler ürpertici bir bölüm.

Seri Katiller Hakkında En İyi Netflix Belgeselleri:

İyi bir seri katil belgeselini seviyorsanız, yukarıdaki seçenekler size birkaç saatlik izleme deneyimi sunmak için yeterli olabilir. Ancak asla unutmayın, bu içerik tamamen web sitelerinden seçilmiştir ve hiçbir şekilde izlediğimiz ve bireysel olarak önerdiğimiz bir dizi değildir. ‘SerialKillerDocumentaries‘ kurgulanmış ve sizlere sunulmuştur. Serial Killer Document aries bittiğine göre, aşağıdaki notu okuduktan sonra buraya tıklayarak başka bir Netflix önerisine göz atabilirsiniz.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *