Ses Dosyaları Nasıl Metne Dönüştürülür! 4 Farklı Kolay Yol! (Güncellendi)

Uncategorized

Ses dosyaları metne nasıl dönüştürülür! Ses dosyalarını metne dönüştürmenin 4 kolay yolu var!

Ses dosyalarınızı metne dönüştürmek için birçok uygulama kullanmış veya istemiş olabilirsiniz. Hangi uygulamanın sizin için en iyisi olduğundan emin değilseniz bu içerik size yardımcı olacaktır.

Ses dosyalarını metne dönüştürmek kolay değildi. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte mobil uygulamalar sayesinde bu artık mümkün.

Hiçbir uygulamanın %100 başarılı olamayacağı da bir gerçek. Ne yazık ki bazı kelimeler tam olarak tanınmıyor ya da çevrilemiyor. Bu durum devam edecek mi? Kesinlikle hayır. Önümüzdeki birkaç gün ya da yıl içinde bu sorun çözülecek ve insanların işi çok daha kolaylaşacak.

Duyduğunuz sesi yazıya dökmek uzun zaman alabilir. Bunun yerine sesi (listelenmemiş bir dosya olarak) YouTube’a ekleyebilir ve ardından okuma hızını artırarak herhangi bir uygulamada oynatabilirsiniz. Uygulama daha sonra metni metne dönüştürerek size zaman kazandıracaktır. Bu türden birçok uygulama bulabilirsiniz, ancak ben Translate ‘i kullanıyorum, böylece ses dosyalarını istediğim zaman metne dönüştürebiliyorum ve ayrıca bir görüntüden metni de dönüştürebiliyorum. Translate uygulamaları ile ilgili en önemli şeyin tek bir dile bağlı kalmayıp seçtiğiniz herhangi bir dilde çalışması olduğunu da hatırlatayım. Bu gerçekten güzel ve önemli bir konu.

Ses dosyaları metne nasıl dönüştürülür!

1. Otter.ai:

Akıllı telefonunuzda veya bilgisayarınızda kullanabilir ve ses dosyalarını metne dönüştürebilirsiniz. Bu uygulama ücretsiz değildir. Bulut tabanlı bir uygulamadır.

Otter öncelikle röportajları, dersleri ve toplantıları kaydetmek için kullanılır. Otter ekip işbirliği için kullanılabilir.

Ücretli bir uygulamadır, ancak ücretsiz bir sürümü de vardır. Profilinizi oluşturduğunuzda 600 dakika ücretsiz alırsınız. Daha sonra hizmet ücretlendirilir.

2. Metni yazıya dökmek için Word dosyası:

Microsoft Word kullanıcıları şanslı çünkü yazılım yakın zamanda .mp3, wav, .m4a veya .mp4 gibi ses dosyalarını metne dönüştürmenize olanak tanıyan yeni bir özellik ekledi.

Bu özellik, ses dosyalarınızı metne dönüştürmenize ya da doğrudan Web için Word’e kaydetmenize olanak tanır. Tüm olasılıkları düşündüğünüzde, bu gerçekten güzel bir özellik. Bu program bir alıntıyı vurgulamanızı sağlar.

Bu özellik tüm Microsoft 365 kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Bu özellik tüm Microsoft 365 aboneleri tarafından kullanılabilir. Microsoft Edge ve Chrome da desteklenmektedir. Microsoft 365 ücretsiz değildir.

3. Dragon Anywhere

Dragon Anywhere o kadar etkileyici veriler sunuyor ki, bunları hemen kullanmak isteyeceksiniz. Uygulamanın %99’un üzerinde doğruluğa sahip olduğu vurgulanıyor. Konuşulan her şeyi hızlı bir şekilde metne dönüştürebilir. Bu uygulamanın metni hızlı bir şekilde biçimlendirmenize yardımcı olduğunu unutmamak önemlidir. Metinlerinizi biçimlendirirken farklı araçlarla düzenleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz metni, seçtiğiniz herhangi bir bulut hizmetini kullanarak (uygulama aracılığıyla) başkalarıyla veya farklı cihazlarda paylaşabilirsiniz. Bu uygulamayı yedi gün boyunca denemek ücretsizdir. Daha sonra ücretlidir.

4. Amazon Transcribe

Kayıtlarınızın çoğu herkese açık olarak yapılıyorsa Amazon Transcribe size yardımcı olabilir. Bu bulut tabanlı otomatik ses tanıma platformu, sesi metne dönüştürmek için geliştirilmiştir.

Ayrıca buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.Amazon Transcribe öncelikle işletmeler için tasarlanmıştır. Ancak, transkripsiyon ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanılabilir.

Bu ürün birçok özelliğe sahiptir. Bunlar arasında bir belgeye isim verme, hızlı not alma, doğru noktalama işaretleri ve aktif kullanım, farklı dil seçeneklerinde düşük hata oranları vs. vs.

Bildiğiniz gibi kurumsal kullanım için oluşturulan her uygulama bireysel olarak oluşturulan uygulamalara göre biraz daha fazla özelliğe sahiptir. Bu uygulama da onlar arasında yer alıyor.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *