Storytel Nedir? Nasıl Kullanılır (2023

Uncategorized

Storytel nedir? Kullanın! Uygulamanın özellikleri ve işlevleri. Storytel, daha önce okuduğumuz/okumadığımız kitapları çeşitli seslendirmelerle dinlememizi sağlar. Yerlerin, olayların ve karakterlerin tasvirleri… Karakterler ve mekanlar sanki zihnimizde bizimle birlikte. Bu makaleyi okuyarak Storytel hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Storytel nedir?

Storytel, kitapseverlere sesli kitaplar sunuyor ve e-kitapları destekliyor.

Dijital çağımızda farklı kategorilerde hızlı değişim ve dönüşümler yaşanıyor. Bu yeni gelişimin bir ürünü olan Storytel, sadece kitap dinleme hizmeti vermekle kalmıyor, aynı zamanda yayıncılara, yüzlerce veya anlatıcıya ve kitapseverlere ekonomik destek de sağlıyor.

bil-gates-kitap-onerileri

Storytel tam olarak nedir? Storytel’in özellikleri nelerdir?

 • Bu uygulama her türden yüzlerce farklı kitaba ulaşmanızı sağlıyor. Uygulama aynı zamanda birçok sesli kitaba da e-kitap formatında ulaşmanızı sağlıyor.
 • İsveç Stockholm merkezli bu uygulama birçok ülkeye hizmet veriyor. Sadece Türkçe kitaplara değil, diğer yabancı dillerdeki eserlere de yer veriyor.
 • İster yolda olun, ister yürüyüşte ya da egzersizde, bu uygulamayı her zaman açabilir ve en sevdiğiniz kitabı dinleyebilirsiniz.
 • Bu uygulama, işte meşgul olsanız veya bir sağlık sorunu nedeniyle okuyamasanız bile kitap okumayı bırakmamanızı sağlayacaktır.
 • Storytel, “sesli tiyatro ve radyo tiyatrosu” kategorilerinin yanı sıra Türkçe veya İngilizce yazılmış çeşitli tiyatro eserleri de sunuyor.

Storytel’in dezavantajları nelerdir?

Sadece mobil cihazlarla uyumludur. Storytel sadece tablet ve akıllı telefonlarda kullanılabilir.

Üyelik için

1) Önce uygulamanın web sitesine gidin: https://www.storytel.com/tr

2) Daha fazla bilgi görmek için butona tıklayın. “Storytel’i Dene” butonuna tıklayın ve istediğiniz abonelik paketini seçin

3) Bilgilerinizi buraya girerek banka veya kredi kartı kullanarak bültenimize abone olabilirsiniz.

App Store ve Google Play üzerinden uygulamayı indirebilir ve abonelik başlatabilirsiniz.

 • Uygulamayı indirdikten sonra Storytel’e giriş yapın
 • Dinlemek için bir başlık seçtiğinizde “Kitabı dinle” adlı bir sayfa bulacaksınız. “Yeni bir hesap oluştur”. Play store/Apple ID’nizi girdikten sonra aboneliğinizi başlatabilirsiniz. Aboneliğinizi başlatmak için talimatları izleyin.
 • Storytel öğrencilere %50 indirim sunuyor. Eğer onaylanmış bir öğrenciyseniz siz de destekten faydalanabilirsiniz.
google play store uygulama indiremiyorum - android uygulama indiremiyorum

Kullanım:

 • Storytel çevrimdışı kullanım özelliğine sahiptir. “Çevrimdışı Cihazınıza İndirin” özelliği sayesinde, internetiniz olsun ya da olmasın, istediğiniz kitabı dinleyebilirsiniz.
 • Storytel, kitap hızını istediğiniz gibi ayarlamanıza izin verir. Oynatıcı hızını “Oynatıcı tercihleri” altından seçebilirsiniz.
 • Storytel, çeşitli anlatıcılar tarafından okunan kitapları dinlemenize olanak tanır. Seçtiğiniz kitabı seçtiğiniz anlatıcı tarafından seslendirilmiş olarak dinleyin.
iOS 16 ile Gelen Yeni Özellik
 • Çocuklar için de bir mod bulunmaktadır. Ayarlar sekmesindeki mod” düğmesine tıklayarak ve bir şifre girerek bu modu istediğiniz zaman kullanabilir ve çocuklara özel kitaplara erişebilirsiniz.
 • Storytel uygulamasında istediğiniz kitap yoksa müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Birkaç ay sonra aradığınız kitabın Storytel uygulaması tarafından değerlendirilip uygulamaya eklenme ihtimali yüksektir.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *