Telefona format atıldıktan sonra neler silinir? Casus Programlar silinebilir mi?

Uncategorized

Telefonu formatladıktan sonra ne olur? Casus programlar silinir mi?

Bu soru sık sık soruluyor. Bu konu hakkında 10’dan fazla mail ya da Telegram etkileşimi almış olabiliriz. Herkese tek tek anlatmak yerine içeriği doğrudan web sitemize eklemek istedik. Böylece soruyu soranlara içeriğimizi gönderebiliyoruz.

Telefona format attıktan sonra ne oluyor? Öncelikle iki adımlı kimlik doğrulama uygulamasının silindiğini hatırlatmak isteriz.

Telefonunuzda Google Authenticator veya Microsoft Auth gibi bir uygulama yüklüyse ve hesaplarınız ve profilleriniz bu uygulamalarla bağlantılıysa, yedek kodlarınızı kaydettiğinizden emin olun. Birçok kişi yedek kodlarını ekran görüntülerinde saklar. Telefon formatlandığında, kaydedilen bu fotoğraflar otomatik olarak silinecektir. Şifrelenmiş parolaya hiçbir şekilde ulaşamazsınız. Şunu sorabilirsiniz: “Google Auth kullanıyorum. Yedekleme kodum mevcut değilse Twitter’a erişmemin bir yolu var mı?” Erişemezsiniz. Kullansanız bile bu güvenlik katmanını silebilirsiniz. Yedek kodlarınızı saklayın.

Bu yedek kodları bir yerde sakladınız mı? Şimdi başka bir içeriğe geçelim. Telefonunuzu formatlamak için acele etmeyin. Fotoğraflarınız, videolarınız, kişileriniz, notlarınız vb. varsa Cihazınızda depolanmayan tüm fotoğrafları, videoları veya diğer verileri yedekleyin. Bu açıdan bulut depolama çok faydalı olabilir. Herhangi bir harici disk kaybolabilir veya bozulabilir. Bulut depolama bir sorun teşkil etmez. Güvenliği sağlamak için iki katmanlı koruma kullanın.

Bir telefon formatlandıktan sonra ne olur?

Telefonunuzu formatladığınızda her şeyi silmeniz mümkündür. Fabrika ayarlarına geri dönersiniz. Ufak bir açılım isterseniz bu konuyu şu şekilde sıralamak mümkün.

  • İletişim bilgileriniz
  • Uygulama mağazasına erişmek için Google Play Store şifrenizi ve e-postanızı kullanın.
  • Mesajlarınız
  • Video
  • Fotoğraflarınız
  • Sesler
  • Uygulamaları mobil cihazınıza indirebilirsiniz.

Her gün kullandığınız tüm ayarlar, kontroller ve uygulamalar (evet, WhatsApp da!)Herhangi bir virüs veya kötü amaçlı yazılım, önbellekler ve çerezler dahildir.

WhatsApp’ı silmeden önce bir yedekleme yaparsanız mesajlarınızı ve verilerinizi geri yükleyebilirsiniz. Bu sadece WhatsApp ile sınırlı değildir. Bu birçok uygulamada mümkündür. Telegram ve Instagram aynı şeyi çok basit bir şekilde yapmanıza izin veriyor.

İlgili:

Cep telefonunuzu formatladıktan sonra neler silinmez?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, tüm verilerin silindiğini söylemek mümkündür. Formatlama, IMEI veya SIM numarası gibi şeyleri kaldırmaz. Telefonunuzu biçimlendirdiğinizde bu bilgiler kaybolmaz. SIM kartı takarak herhangi bir cihazda kullanabilirsiniz. SIM kartınızı başka bir telefona taktıktan sonra kişilerinizi bulamazsanız, onları telefona kaydetmiş olabilirsiniz. Bu nedenle kişilerinizi yedeklemek çok önemlidir. Kişilerinizi iCloud gibi bir bulut uygulamasında yedeklediyseniz, yeni bir telefona aktarmak yalnızca 1-2 tıklama alır.

Telefona format atılması garanti durumunu etkilemez. Akıllı telefonunuz jailbreak yapılmışsa veya başka bir şekilde rootlanmışsa garanti durumu etkilenir.

Telefonunuzu formatlamanın cihazınızı hızlandırıp hızlandırmayacağını bilmek önemlidir. Cevap evet. Bunun nedeni temizliktir.

Android Telefonu Biçimlendirme:

Android telefonunuzu biçimlendirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Yedekle ve Sıfırla > FabrikaAyarlarına Sıfırla > Telefonu Sıfırla > Her şeyi Kaldır

IPhone Nasıl Formatlanır?

Bir iPhone’u biçimlendirmek, bir Android cihazı biçimlendirmek kadar kolaydır. Bunu yapmak için aşağıdaki basit adımları izlemeniz yeterlidir.

  • Aşağıdakiler yaralanma riskinizi azaltmanın en etkili yollarıdır. > Genel > Sıfırla > Tüm İçeriği ve Ayarları Sil

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *