Telefon Deposunu Nasıl Boşaltabilirsiniz? 6 Basit İpucu!

Uncategorized

Telefon depolama alanını nasıl boşaltabilirim? Altı Basit İpucu!

Telefon depolama alanı nasıl artırılır bu yazıda anlatılıyor. Bu soruya cevap verirken, telefonunun depolama alanı azalıyor diye çözüm arayanlar için kısa bir rehber hazırladık. Gelin hızlıca rehberimize giriş yapalım. Bu rehber size altı basit öneri sunacak.

Hiç telefonunuzun yeterli depolama alanına sahip olmadığını söyleyen bir uyarı aldınız mı? Hepimizin telefonunda sınırsız alan yok. Bugün olmasa bile gelecekte bu uyarıyı tekrar görebilirsiniz. Alanın tükenmesi sorununu çözmenin bir yolunu ararken bu makaleyi düşünmelisiniz. Bu içerik hem iOS hem de Android kullanıcıları için kullanılabilir. Ayrıca, hangi cihaza sahip olduğunuz gerçekten önemli değil. Akıllı telefon kullanıyorsanız bu 6 ipucu size yardımcı olacaktır.

Telefon depolama alanı nasıl boşaltılır?

Bu sorunun yanıtını yakın gelecekte madde madde ele alacağız. Bu altı öneri hala geçerlidir.

En çok neyi depoladığınızı kontrol edin..:

Hem Android hem de iOS kullanıcıları telefonlarında en çok neyin yer kapladığını görebilirler. Örneğin, bir iPhone kullanıcısıysanız, Ayarlar > Genel > iPhone Depolama alanına gidin. Bu size hangi uygulamaların telefonunuzda en çok yer kapladığını gösterecektir. Bu, yalnızca hangi uygulamaların cihazınızda en çok yer kapladığını değil, aynı zamanda her birini ne sıklıkta kullandığınızı da görmenizi sağlar.

Artık sosyal medya uygulamalarınızda yer açabilirsiniz.

WhatsApp, Telegram veya Instagram, Snapchat ve Facebook en sık kullanılan platformlardan bazılarıdır. Bazı kullanıcılar bu gerçeğin farkında değildir. Bu uygulamalar telefonunuzu sandığınızdan daha fazla yavaşlatabilir ve depolama alanınızı tam anlamıyla “yiyebilir”! Çoğu cihaz uygulamayı silmenize ve önbelleği temizlemenize izin verse de, bu en iyi performansı vermeyebilir. Bu uygulamaları gelecekte de kullanmayı düşünüyorsanız, silin ve yeniden yükleyin. Silmeden ve yeniden yüklemeden önce cihazınızdaki kullanılabilir depolama alanına bir göz atın. Ne kadar yer açıldığını görünce şaşıracaksınız.

İndirilen Filmleri, Podcast’leri ve Dizileri kaldırın:

İndirilen TV şovlarını, podcast’leri ve filmleri kaldırmayı unutmayın. Büyük dosyaları silmek cihazınıza bir şekilde yardımcı olacaktır. Bu dosyaları silmek istemiyorsanız, bulut depolama uygulamalarını kullanmanızı öneririz. Bulut depolama hakkında daha fazla bilgi edinmek için inceleme bölümümüze göz atın.

Eski Mesajları Görüntüleyin:

Telefonunuzun varsayılan mesaj uygulaması kullanılmıyor olsa bile bahar temizliği yapmalısınız. Gelen kutunuzun spam, promosyon mesajları ve iki adımlı kimlik doğrulama için milyonlarca kodla dolu olduğunu görebilirsiniz. Yaptığınız bir şey olmasa bile bunu yine de düşünmelisiniz. Çok fazla bildirim almasanız bile, telefonunuzda biraz yer açmak sizi rahatlatacaktır. Ekleri olan tüm mesajlara dikkat etmelisiniz. Daha fazla yer kapladıkları için bunlara yanlışlıkla tıklama olasılığınız daha yüksektir. Tüm mesajları cihazınızdan silmeye çalışın.

Uygulamalarınızın önbelleğini her zaman temizlemelisiniz:

Aynı şeyi sosyal medya uygulamaları için de söylüyoruz. Önbellek temizliği sadece mesajlaşma uygulamaları veya sosyal medya platformları ile sınırlı değildir. Aşırı kullandığınız herhangi bir uygulama için önbellek büyüyecektir. Örneğin bir bankacılık uygulamasını çok kullanıyorsanız önbelleği büyük olacaktır. Ayrıca, uygulamalarınızın ne kadar yer kapladığını incelerken, belgelerinizi de temizleyin.

Fotoğraf Galerinizi Temizleme

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız cihazınızda binlerce fotoğraf olmalı. Cihazınızda kullanmadığınız fotoğraflar varsa, bunların çok fazla yer kapladığı konusunda hepimiz hemfikiriz. Şimdi tüm fotoğraf ve videolarınızı temizlemenin tam zamanı. Video ve fotoğraflarınızı ya da anılarınızı silmeyi düşünmüyorsanız ve geçmiş size keyif veriyorsa, bulut depolama uygulamaları en iyi çözümdür.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *