Telegram VS Signal! Telegram ve Signal Karşılaştırması!

Uncategorized

Telegram vs Signal başladı! Bir gecede tüm içeriğimizi hazırladık. Beklemek zor olmasa da bekledik. Yanlış bir şey var mı? Herhangi bir kusur varsa lütfen bizi affedin. Bu içerik uzun yıllardır arkadaşlar tarafından talep ediliyordu. Umarız faydalı ve bilgilendirici bulursunuz.

Sinyal:

Güvenli ve güvenilir uygulama en yüksek notu aldıEFF The Electronic Frontier Foundation tüm verileri şifreler. Yazılım açık kaynaklıdır ve sesli mesajlarınıza, görüntülü aramalarınıza veya metin mesajlarınıza erişemez. Web sitemizde Signal Uygulaması hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın. Edward Snowden da bu mesajlaşma uygulamasını öneriyor.

Telegram

Telegram artık Whatsapp’ı bırakanlar için tercih edilen mesajlaşma uygulaması. Telegram’ın geliştiricisi Pavel Durov. Açık kaynak, ama tam değil. Bu platformdaki tüm özellikler açık kaynak değil. Bazı güzel özellikler var, ancak görüntülü arama mevcut değil. Buraya tıklayarak, web sitemizde Telegram ve Whatsapp arasında hızlı bir karşılaştırma okuyabilirsiniz.

Tamam mı? Şimdi Telegram ve Signal karşılaştırmasına başlayalım. Karşılaştırmanın sonucunu belirlemeden önce bu iki uygulamanın artılarına, eksilerine ve özelliklerine bakacağız. Kimin kazanacağını düşünüyorsunuz?

Cep telefonunuzu formatladığınızda ne olur? Casus programlar silindiğinde ne olur?

Signal vs Telegram!

Birçok kişi ‘Açık Kaynak Kodu’nun yanlış olduğunun farkındadır. Signal açık kaynaklı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak Telegram açık kaynaklı bir uygulama değildir. Telegram açık kaynak kodlu değildir.

Uygulamaların her ikisini de indirmek ücretsizdir. Ücretsiz bir uygulama nasıl güvenli olabilir? Bağışlar birçok açık kaynaklı projenin can damarıdır. Tor buna mükemmel bir örnektir.

Her iki uygulama da uçtan uca şifrelenmiş iletişim sunar. Telegram uçtan uca şifreleme sunar, ancak yalnızca gizli sohbet için. Ne yazık ki normal sohbette mevcut değildir. (WhatApp’ın da uçtan uca şifreleme sunduğunu iddia ettiğini unutmayın).

Her iki uygulama da ses göndermenize izin veriyor. Fotoğraf, video, kişi, dosya, gif ve daha fazlasını paylaşmak mümkün. Signal tüm bunları şifreliyor. Telegram ise buna izin vermiyor.

Her iki uygulamada da veri paylaşımı gerçekleşmedi. Birçok kez veri paylaşımı yapmaları istendi. Her iki uygulama da belirli ülkelerde yasaklandı ya da bir yasağın ardından yeniden açıldı.

Signal GDPR uyumlu iken Telegram uyumlu değil.

Signal görüntülü arama sunuyor. Görüntülü aramaların kendisi tamamen şifrelenmiştir. Ancak Telegram bu özelliği sunmuyor. Bu özellik henüz mevcut değil. Signal, tek bir tıklama ile Telegram’dan daha fazla gizlilik ve güvenlik sunar.

Telegram, Signal’den daha sezgisel bir arayüze sahiptir.

Signal ayrıca grup sohbetlerini şifreler. Ancak Telegram grup sohbetleri şifrelenmez.

Her iki mesajlaşma uygulaması da mesajlarınızı kontrol etmenizi sağlar.

Telegram bulutu kullanır, ancak Signal kullanmaz.

Telegram ve Signal Karşılaştırması

Signal, interneti kullanırken gizlilikleri ve güvenlikleri konusunda endişe duyanlar için daha iyi bir seçimdir. Ancak Telegram, basitliği, kullanım kolaylığı ve 200.000 kişiyi gruplama yeteneği açısından harika bir uygulamadır. Cevap nedir? Herkes tarafından kullanılan WhatsApp!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *