Twitter Alternatifleri! Twitter’a Benzer Web Sitelerini Derledik!

Uncategorized

Twitter Alternatifleri Twitter Alternatifleri!

Ana içeriğimiz Twitter ile rekabet edebilecek web sitelerini içeren bir listedir. Bu uygulamaların hepsi Twitter’a rakip olsalar da muhtemelen onun yerini almayacaklardır. Twitter alternatifleri denince akla bu siteler geliyor.

Twitter benzeri siteler denildiğinde akla ilk gelen Mastodon’dur. Kullanıcı sayısı az olmasına rağmen Türkiye’de en çok kullanılan uygulama. Twitter ile Facebook arasındaki en önemli fark merkezileşme konusu. Tüm önerilerimizi bu yazımızda detaylandıracağız!

Twitter Alternatifleri

  • MastodonMastodon, kişiselleştirilmiş ve özelleştirilebilir bir mikroblog sitesi, sosyal ağınızı oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır. Birçok yönden Twitter’dan daha iyidir. Twitter’a alışkın birçok kişi Mastodon’a geçmekte zorlanıyor. DuckDuckGo gizlilik açısından daha iyi, ancak Google’ı terk edemezsiniz. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Hindistan’da Twitter’a karşı gerçekleşen büyük protestoların ardından, birçok kullanıcı Twitter’dan Mastodon’a geçti. Mastodon, diğer platformlarda olduğu gibi iOS ve Android’de de mevcut.

İlgili:

  • AminoBuuygulamanın adı bir şaka gibi görünebilir, ancak aslında kullanıcıların belirli konulara dayalı merkezi toplulukları yönetmesine ve oluşturmasına olanak tanır. Bu açıdan Mastodon’a benziyor. Bu platformda anonimlik Twitter’dan daha fazla vurgulanmış gibi görünüyor. Birden fazla topluluğa katılabilir ve her topluluk içinde farklı kullanıcı adları kullanabilirsiniz. Ayrıca anketler, testler ve içerikler de paylaşabilirsiniz.
  • PlurkPlurk, tuhaf insanlar için bir sosyal ağ platformudur. Yönetim, Asya kültürüyle ilgileniyorsanız, Asya kültürleriyle ilgili içerik bulmanızı sağlar. İlginç ve kullanışlı özellikleri ile eski gönderilerinize de hızlıca erişebilirsiniz.
  • Minds Mind s iOS ve Android için de kullanılabilir. Bazı gönderiler özgürlük, şeffaflık ve mahremiyet için nasıl yola çıktıklarını ifade ediyor. Bu platformda kolayca video, fotoğraf ve blog gönderileri paylaşabilirsiniz. Minds, grup aramaları, bloglar ve şifreli sohbet gibi ek özelliklere sahiptir. Arayüz açısından da çok kullanışlıdır. Bazı özellikleri Twitter’dan çok Twitch’e benziyor.

İlgili: Teknoloji şirketlerinin topladığı verileri nasıl görebilirsiniz?

  • AetherAether, benzer ilgi alanlarını paylaşan kişileri bulmak için harika bir kaynaktır. Moderatörler her toplulukta bulunur ve tüm grup tarafından görülebilir. Kullanıcıların tek bir hesaba bağlı olmak zorunda olmadıklarını vurgulamak isterim. İstediğiniz kadar anonim hesap oluşturabilirsiniz. Birden fazla anonim hesap oluşturabilirsiniz. Bu gönderiler anonimdir. Aether, yazdıklarınızı her zaman saklayamayacağınız için diğer platformlardan farklıdır. Yönetici, belirli bir süre sonra gönderiyi siler. Gönderinin ekran görüntüsünü almak mümkündür. Gönderinin tamamen kaldırılması pek olası değildir. Aether’in diğer platformlardan en büyük farkı, mobil uygulamalarının olmaması şeklinde ortaya çıkıyor. Sadece masaüstü bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Windows, Mac ya da Linux üzerinde kullanılabiliyor.

Diğer alternatifler arasında Ello Reddit Peeks Tumblr bulunmaktadır. Yorumlarınızı yazmadan önce gizlilik sözleşmelerini kontrol edin. Bu incelemedeki bilgilerin yalnızca haber/bilgi amaçlı oluşturulmadığını ve herhangi bir öneri içermediğini hatırlatmak isteriz.

Lorentlabs içeriğimize hızlı erişim sağlar.

Bu makale de ilginizi çekebilir: Twitter’da Takipçi Arttırma, Takipçi Arttırmanın Yolları!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *