VPN Olmadan Yasaklı Sitelere Nasıl Erişilir? Çok Basit Bir Kılavuz!

Uncategorized

Sanal Özel Ağ Olmadan Yasaklı Sitelerin Engeli Nasıl Kaldırılır? Basit Bir Rehber!

Bu yazımızda aşağıdaki sorudan yola çıkarak kısa bir rehber oluşturduk: Sanal özel ağ olmadan engellenen sitelere nasıl erişirsiniz? “VPN olmadan yasaklı sitelere nasıl girilir?” sorusuna cevap olacak bir rehber hazırladık Ya da VPN olmadan sitelere nasıl girersiniz? Sorduğunuz şey buysa doğru yerdesiniz!

Engellenen sitelere VPN kullanmadan erişebilirsiniz.

Örneğin, aşağıdaki adımları izleyerek VPN kullanmadan engellenen sitelere erişebilirsiniz.

 • Tarayıcı eklentileri, engellenen web sitelerine erişmenizi sağlar.
 • Web sitelerine erişmek için URL’ler yerine IP adreslerini kullanabilirsiniz.
 • Google Translate veya Çeviri, engellenen web sitelerine erişmenizi sağlar.
 • HTTP erişimi mevcuttur.
 • DNS’e de erişebilirsiniz.

Bu sitelere erişebileceğimizi söylediniz, ancak onlara nasıl erişebileceğimizi söylüyormuşsunuz gibi görünüyor. VPN olmadan yasaklı sitelere erişmenin adımlarına bir göz atacağız.

Sanal Özel Ağ Olmadan Sitelere Nasıl Erişilir:

 • Tarayıcı eklentileri, engellenen sitelere erişmenizi sağlar. Birçok proxy web sitesi ve VPN uygulaması, kullanıcılarına doğrudan tarayıcı eklentileri sunar. Herhangi bir VPN uygulaması yüklemenize gerek kalmadan, bu tarayıcı eklentileri aracılığıyla engellenen sitelere doğrudan erişebilirsiniz. Chrome ve Firefox en çok eklentiye sahip iki tarayıcıdır. Tarayıcı eklentilerine alternatif olarak VPN kullanabilirsiniz. çalışan VPN’lere buradan göz atabilirsiniz .

Bu ücretsiz DNS sunucuları listesi güncellendi!

 • Bir URL kullanmak yerine, engellenen sitelere erişmek için bir IP adresi kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için web tarayıcınıza URL yerine IP adresini girin. Bir web sitesinin IP’sini nasıl bulabilirsiniz? Adımlar aşağıdaki gibidir:
 1. Windows için: Başlat > Çalıştır > cmd > Tracert URL.com > Örneğin: Facebook.com’u izleme
 2. Linux Terminali için > dig url.com > Örneğin: dig facebook.com
 • Engellenen sitelere erişim sağlamak için Google Translate’i kullanmak kolaydır. Tarayıcınızda translate.google.com adresini açın. Yasaklanan web sitesini buraya girin. Web sitesine tıklayın ve ardından çevrilmiş dilinizde girin. Hepsi bu kadar!

İlgili:

 • DNS’in nasıl değiştirileceği hakkında birçok bilgi bulabilirsiniz. Örneğin, Android DNS Değiştirme! Android’de DNS Nasıl Değiştirilir başlıklı yazıda DNS’in nasıl değiştirileceğini anlatıyoruz. Tüm içeriğimize web sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.
 • HTTP, engellenen siteye erişmek için tercih edilen yol değildir. Bazı kullanıcılar HTTP protokolünü kullandıklarının farkında değiller ve bu nedenle kişisel ve finansal verilerini web siteleriyle paylaşıyorlar. Verileriniz çalınabilir. Bu riskli bir harekettir. Bu sorunla başa çıkmak, nasıl yapılacağını açıklamaktan daha önemlidir. Bu bir yoldur, ancak doğru yol değildir.

YouTube’daki bir videoda çeşitli seçenekleri açıklıyor ve daha fazla ayrıntıya giriyoruz. Bu YouTube videosunu izleyerek farklı konular hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *