Xbox Hediye Kartı Nasıl Kullanılır? Xbox Hediye Kartı Nereden Alınır?

Uncategorized

Xbox Hediye Kartını nasıl kullanabilirim? Xbox Hediye Kartlarını nereden satın alabilirsiniz?

Bu hediye kartını özel birine veya tanıdığınız birine dijital bir ürün satın alması için verebilirsiniz. Xbox One veya Xbox Live’daki filmler, TV şovları, oyunlar, uygulamalar ve diğer dijital ürünler için kullanılabilir. Bu kodların nasıl kullanılacağı açıklanmıştır.

Xbox One kodları nasıl çalışır?

Xbox One kullanıcıları, Windows 10 bilgisayarlarda kullanılan Microsoft Store’un Xbox One konsolunun hesap sistemiyle aynı olduğunu bilirler. Xbox One hesabına eklenen para, bilgisayarda Windows 10’daki Microsoft Store uygulaması kullanılarak kullanılabilir.

Bu örnek konuyu daha iyi anlamanıza ve basitleştirmenize yardımcı olacaktır.

Xbox One konsolunuzda 100 TL olduğunu düşünün. Windows 10 bilgisayarınızda kalan 60 TL’yi Xbox One için bir hediye kartı yapmak için kullanabilir ve 40 TL’yi bir video oyunu için harcayabilirsiniz. İstediğiniz film ya da diziyi satın alabilirsiniz.

Microsoft ve Xbox hesapları aynı isme sahiptir. Tek fark isimdir. Bu küçük ama önemli bir bilgidir.

Microsoft hesapları hem Windows 10 hem de Xbox One tarafından kullanılır, bu nedenle Windows 10 için Xbox One kodlarını ve Xbox One’da Microsoft hediye çeklerini kullanabilirsiniz. Bu oldukça kolay!

Xbox Live kodlarını kullanma:

Xbox Live kodları, Microsoft ve Xbox hediye kartlarına çok benzer. Dijital satın alımlar için kullanılabilecek bir Microsoft Hesabına para eklemek yerine, Xbox Live kodları bir aboneliği etkinleştirir veya uzatır.

Xbox Live kodları, Xbox kodları ve Microsoft kodları ile aynı şekilde kullanılabilir.

Xbox Hediye Kartı Kodları Çevrimiçi olarak nasıl kullanılır?

Microsoft’un web sitesi, Xbox kodunuzu kullanabileceğiniz en kolay yerdir. Tek yapmanız gereken Microsoft’un sitesine gitmek ve Reedem bölümünü açmaktır (www.reedem.microsoft.com). Kodu girmek veya hesabınızı hemen kredilendirmek için ileri düğmesine tıklayın.

Kullanım kodunu girmeden önce doğru Microsoft hesabıyla giriş yaptığınızdan emin olmak için sayfanın sağ üst köşesindeki avatarınızı kontrol edin.

Birçok kişi, yanlışlıkla Microsoft hesabının kendi hesapları olduğunu düşündüklerinde kimlik avı hırsızlıklarının veya saldırılarının kurbanı olur.

Hediye Kartları Kodlarını Kullanma

Şu adımları izleyin

 • Xbox One konsolunuzu açın.
 • Hesabınız aktif değilse giriş yapın.
 • Sekmeye tıklayarak mağazada oturum açın.
 • Bir kodu yeniden kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.
 • İleri düğmesine tıklayın.

Xbox Hediye Kartı Kodlarını kullanmak için Xbox Uygulamaları

Resmi Xbox uygulamaları iOS, Android ve Windows 10 cep telefonları, tabletler ve diğer cihazlar için mevcuttur. Bu kodlar Microsoft veya Xbox hediye kartlarını kullanmak için kullanılabilir.

 1. Xbox uygulamasını açın. Cihazınızda Xbox uygulamasını açın. Hamburger Menüsü Sol üst köşede, menüyü açmak için tıklayın.
 2. MicrosoftStore hakkında daha fazla bilgi edinmek için > Bir kodu kullanın öğesine tıklayın.
 3. Kodu kutuya girin ve İleri‘ye tıklayın.

Windows 10 Xbox Hediye Kartı Kodlarını Kullanma

Xbox One konsolunuzun Microsoft hesabıyla oturum açıp aşağıdaki adımları izleyerek Windows 10 tabletlerde veya bilgisayarlarda Microsoft veya Xbox kodu kullanabilirsiniz:

 1. Windows 10 PC/dizüstü bilgisayarda Microsoft Store Uygulaması.
 2. Sağ üst köşedeki Üç noktayı seçin.
 3. Hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınRedeemkodu.
 4. Microsoft veya Xbox kodunuzu buraya girin. “Tıkla” düğmesine tıklayın. SonrakiMevcuthesabınıza kredi ekleyebilirsiniz.

Güvence: Güvenlik Nedir? Siber Güvenlik Tokenizasyonu: Bilmeniz Gerekenler! Bilmeniz Gereken Her Şey!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *