Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? Basit ve Hızlı 10 Farklı Yöntem!

Uncategorized

Yasaklı sitelere nasıl girilir? Sitelerin Engeli Nasıl Kaldırılır?

Bu makale, VPN kullanmadan yasaklı veya engellenmiş sitelere nasıl erişileceğini açıklayacaktır. VPN yüklemeden yasaklı sitelere erişmenin birçok yolu vardır. Yasaklı sitelere nasıl erişim sağlarsınız? Sorularınız varsa doğru sayfadasınız!

Web siteleri birçok farklı nedenden dolayı engellenmiş veya yasaklanmış olabilir. Yasaklı sitelere nasıl erişilir sorusunu yanıtlarken 10 farklı yöntem olduğunu bu yazımızda sizlere anlatacağız.

Yasaklı sitelere nasıl erişilir?

Çoğumuz yasaklı web sitelerine erişmenin birçok farklı yolu olduğunun farkındayız. VPN kullanmak ve DNS değiştirmek en yaygın yöntemlerdir. Bu iki yöntemi kullanarak yasaklı sitelere nasıl erişilir sorusuna cevap veriyoruz.

1. Engellenen sitelere alan adı yerine IP adresinizi kullanarak girebilirsiniz.

Engellenen bir web sitesine, sitenin alan adı yerine IP adresini kullanarak giriş yapabilirsiniz. Lorentlabs bir internet servis sağlayıcısı tarafından engellenmişse web sitemize erişebilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak için web sitesinin yalnızca alan adı üzerinden engellendiğinden emin olmalısınız. IP adresi çeşitli şekillerde bulunabilir. Bir web sitesinin IP adresini size anında veren web sitelerini kullanarak bulabilirsiniz.

2. Proxy Siteleri Kullanın!

Proxy web siteleri hakkında bir şeyler duymuş olabilirsiniz. Proxy web siteleri adı, engellenen veya yasaklanan sitelere verilir. Birçok kişi bu sitelerden tünel olarak bahsetse de bu bir tünel değildir. Çünkü VPN gibi şifreleme sunmaz. Proxy web sitelerini arayabilirsiniz Arama motorları, proxy web sitelerini bulmanın en yaygın yoludur.

3. Gizliliğinizi korumak için VPN kullanın!

Ülkemizde VPN hizmeti yaygın olarak kullanılmakta ve bilinmektedir. Bu yazıda herhangi bir VPN önerisine yer verilmeyecektir. Kullanmak için bir VPN seçiyorsanız, sunucu sayısına, kill switch gibi ek özellikler sunup sunmadığına, çift VPN özelliği olup olmadığına, şifreleme ve gizlilik politikalarına ve kullanıcılardan gelen yorumlara baktığınızdan emin olun. Verileriniz bir VPN ile şifrelenir ve engellenen sitelere de erişebilirsiniz.

Mobil Uygulama Dolandırıcılığı: İlgili! 150’den fazla mobil uygulamanın dolandırıcı olduğu tespit edildi!

4. Tarayıcınızdaki Ağ Proxy Ayarlarını Kontrol Edin

Okullarda ve iş yerlerinde birden fazla proxy sunucunuz olabilir. Bu nedenle mevcut proxy ayarlarınızı kullanarak belirli web sitelerini ziyaret etmeniz mümkün değildir. Tarayıcınızın ağ proxy ayarlarını değiştirerek bu sorunu düzeltebilirsiniz. Artık engellenen web sitelerine erişebilirsiniz.

5.Yasaklı Sitelere Nasıl Erişilir? Google Çeviri yardımınıza koşuyor!

Google Translate, resmi olarak engellenmiş sitelere erişmenizi sağlar. Metni çevirmek istediğiniz yasaklı web sitesinin adını girin ve çevrilmiş dilinizdeki bağlantıya tıklayın. Bu yöntem her zaman etkili değildir, ancak genellikle işe yarar.

6. Farklı eklentiler kullanarak engellenen sitelere hala erişebilirsiniz

Bazı VPN hizmetleri, bunları doğrudan cihazınıza yüklemenizi gerektirmez. Bazı VPN hizmetleri tarayıcı eklentileri sunar. Bu eklentilerden birini tarayıcınıza yüklemek, engellenen veya yasaklanan sitelere hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayacaktır. Chrome en çok VPN uzantısına sahip tarayıcıdır. Chrome’u Firefox ve Opera takip eder. Bu tarayıcılar farklı VPN eklentilerine erişmenizi sağlar. Opera kullanan arkadaşlarımız için Opera eklentileri!

7.URL’leri değiştirmeyi deneyin!

Her seferinde işe yarayacağını söylemek mümkün değil. Ancak, bunun bazı zamanlarda işe yarayabilecek bir yöntem olduğunu belirtmek gerekir. HTTP sürümüne erişemiyorsanız URL’yi HTTPS olarak değiştirmeyi deneyin. Web sitesi tamamen engellenmemişse, bu URL değişikliği ile içeriğe erişebilirsiniz. HTTPS’nin her zaman daha güvenli olduğunu unutmayın.

8. DNS Kullanmayı Deneyin!

Birçoğumuz DNS değiştirmenin VPN ile aynı öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Ülkemizdeki birçok kişi DNS değiştirmeyi öğrendikten sonra VPN kullanmaya başladığı için bu konuda uzmandır. Farklı DNS adresleri aramak bunları bulmanızı sağlayacaktır. DNS adreslerini ve servislerini hangi arama motorunu kullandığınızı öğrenebilirsiniz. Türkiye’deki en popüler DNS adresleri Level3, Google SafeDNS OpenNIC, DynDNS ve DynDNS’dir. En iyi ve ücretsiz DNS sunucuları!

9. Archive.Org’daki Wayback Machine’i henüz kullandınız mı?

Önbellek sadece yararlı olmakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir web sitesine erişmenizi sağlar. Bu arşivi kullanarak dilediğiniz önbelleği saklayabilirsiniz. Kullanımı da çok kolaydır. Sitenin kullanımı kolaydır. Web sitesine girin ve URL alanına adı girin. URL bölümü site adını girdiğiniz yerdir. Arşiv Site sizi belirli tarihlere yönlendirecektir.

10.Yasaklı Web Sitelerine Nasıl Erişilir Tor harika bir araçtır.

Tor, DNS ve VPN’den sonra tartışmamız gereken bir konudur. Tor Browser, herhangi bir yasağı veya engeli hızlı bir şekilde atlamak için kullanılabilir. Tor’un sitesine yalnızca bir VPN ile erişilebilir. Şu anda Türkiye’de yasaklı olan web sitelerinden biridir. Sağlanan bağlantı aracılığıyla hızlı erişim sağlamak için Twitter üzerinden Tor ile de iletişime geçebilirsiniz. Tor kendi sitesinde bundan bahsediyor ve bu doğru. Tor’u VPN olmadan kullanmak daha faydalıdır. Tor nedir ve nasıl çalışır? Tor nasıl finanse ediliyor? Nasıl çalışır? Sorunları nelerdir?

Bu makaleyi engellenen siteleri, VPN olmadan yasaklanan siteleri veya engellenen siteleri arayarak bulduysanız VPN kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *