Zoom Toplantıları Nasıl Kaydedilir? Zoom Toplantı Kaydı!

Uncategorized

Zoom Çağrı Kaydı

Zoom toplantılarını bilgisayarınıza kaydetmekte zorlanıyor musunuz? İşte Zoom Toplantıları nasıl kaydedilir!

Zoom toplantılarının veya Zoom aramalarının kaydedilmesi çok basittir. Bu yazımızda bu konunun üzerinden geçeceğiz. Bu konunun Zoom üzerinden ders çalışan öğrenciler için çok faydalı olacağını düşünüyoruz.

Öncelikle, telefonunuzda yerleşik bir Zoom kaydedici olduğunu hatırlatalım. Bunu beğenmezseniz, herhangi bir üçüncü taraf yazılımı kullanabilirsiniz. Siz ne yapacaksınız?

Üçüncü Taraf Bir Uygulama Kullanmalı mıyım?

Dahili Zoom The recorder basit işlemler için çok yardımcı olabilir. Zoom’un bulut kaydetme özelliği, abonelik için ödeme yapanlar tarafından kullanılabilir. Konuşmayı kaydetmeden önce konuşmayı başlatan kişiden/kişilerden izin almanız gerekecektir.

Başkalarının bilgisi olmadan video kaydetmenin gizlilik ihlali olduğunu unutmayın. Derslerinizi bile kaydetmeden önce izin istemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bazı iş yerlerinde bu sorun yaşanmaktadır. Sanal toplantıların izinsiz kaydedilmesi işverenlerin sert tepki göstermesine neden oldu. Üçüncü taraf uygulamalar, görüntüleri kaydetmek için ek formatlar sağlayabilir ve toplantı sahibinin iznine ihtiyaç duymayabilir. (Gizlilik ihlalini göz ardı etmeyin.) Zoom, MP4 kaydetmenize izin veren tek uygulamadır, ancak bu bazı durumlarda pratik olmayabilir. VideoSolo bulduğumuz en iyi uygulamalardan biri. Daha fazla format ve daha iyi önizleme özellikleri sunuyor. Lütfen uygulamayı kullanın ve kullandıktan sonra bize geri bildirimde bulunun.

Uygulamada Zoom Toplantıları Nasıl Kaydedilir

Bir konferansı kaydetmeniz gerekiyorsa Zoom’un yerel kayıt aracı son derece kullanışlıdır. Kurulumu sadece birkaç saniye sürer. Bilmeniz gerekenler

Sadece toplantı sahipleri sormadan toplantıları kaydetme iznine sahiptir. Bir grubun üyesiyseniz, bir toplantıyı kaydetmeden önce izin istemeniz gerekecektir.

 1. Zoom’u Açın
 2. Daha Fazla Bilgi İçin Buraya TıklayınYeniToplantı Önceden düzenlenmiş bir toplantıya katılın.
 3. Buraya TıklaKayıt düğmesi.
 4. Buraya Tıkla Durdur Kaydı durdurmak için butona tıklayın.
 5. Zoom video dosyalarını dönüştürür ve hızlı bir şekilde belirttiğiniz konuma kaydeder.

Zoom Local Recorder’dan nasıl daha fazla yararlanabilirim?

Zoom yerel kayıt, diğer üçüncü taraf kayıt cihazlarından daha basittir, ancak başka yararlı özelliklere de sahiptir. Bunlardan bazıları aşağıda açıklanmıştır.

 1. Zoom’u Açın
 2. Daha Fazlasını Öğrenmek İçin BurayaTıklayınAşağıdakiler yaralanma riskinizi azaltmanın en etkili yollarıdır
 3. Daha Fazla Bilgi İçin Buraya TıklayınKayıt.
 4. Kayda bir zaman damgası ekleyebilir ve video dosyalarının nereye kaydedileceğini belirleyebilirsiniz. Ses dosyalarını her katılımcı için ayrı ayrı kaydetmeyi de seçebilirsiniz.

Başkalarının bir toplantıyı kaydetmesine nasıl izin verilir?

Toplantı sahibi sizseniz ve katılımcıların toplantıyı kaydetmesine izin vermekte sorun yaşıyorsanız bu izni etkinleştirmeniz gerekir. Aşağıda tam olarak nasıl yapılacağını açıkladık:

 1. Bir toplantı başlatmak için aşağıdaki düğmeye tıklayın. Katılımcıları Yönet.
 2. Katılımcının adına tıklayın.
 3. Buraya tıklayınDiğer.
 4. Daha Fazla Bilgi İçin Buraya TıklayınKayıtlaraizin verilir.
 5. Artık katılımcı toplantıyı kolayca kaydedebilir.

Zoom’da Üçüncü Parti Uygulama ile Ekran Kaydı Nasıl Yapılır

Videosolo ne yazık ki ücretsiz değil. Zoom kullanımı çok basit hale getirir. Fiyatı ne kadar? Ne yazık ki pahalı çünkü TL ödemesi yok. Ücretsiz versiyon 3 dakikalık kayıt ile sınırlı. Üçüncü bir taraf yerine yerel bir kayıt cihazı kullanmak mantıklıdır. Videosolo’yu kullanmayı seçerseniz aşağıdakileri kaydedebilirsiniz:

 1. Videosolo’yu açın
 2. Buraya tıklayınVideoKaydedici.
 3. Başlamak için Kaydet’e tıklayın. Ekranınızı kaydedin. Çıktı ayarlarını ayar la’ya tıklayın Kayıt ‘ın solunda Dosyaların kalitesini ve türünü ayarlayabilirsiniz.
 4. Daha Fazla Bilgi İçin Buraya Tıklayın Kaydı bitirmeyi durdurun

ZoomÇağrı Kaydıile işimiz bittikten sonraBaşka bir içeriği hızlıca okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Daha da iyisi, sizin için seçtiğimiz içeriğe aşağıdan bakabilirsiniz.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *